kaplicatarnow@gmail.com

ul. Lwowska 178A, 33-100 Tarnów 

513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu im. św. Łukasza w Tarnowie

11 maja 2024

Ogłoszenia duszpasterskie

Wniebowstąpienie Pańskie –

12 maja 2024 r.

 

 1. Czterdzieści dni od Niedzieli Zmartwychwstania Chrystusa, Kościół katolicki świętuje uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Jest to pamiątka triumfalnego powrotu Pana Jezusa do Ojca, skąd przyszedł na ziemię dla naszego zbawienia przyjmując naturę ludzką. Dziś tę ludzką naturę wynosi na wyżyny nieba wskazując nam ostateczny cel naszego życia.

 

 1. Trwa miesiąc maj, który w polskiej tradycji religijnej jest miesiącem Maryjnym. Każdego dnia chcemy składać hołd Matce Bożej poprzez modlitwę Litanią loretańską. Nabożeństwa majowe w naszej kaplicy odbywają się:
  • od poniedziałku do piątku po Mszy św. o 14.30;
  • w sobotę po Mszy św. o 6.30;
  • w niedzielę  po Mszy św. o 15.15.

 

 1. W liturgii tego tygodnia przeżywać będziemy:
  • ​​​​​​​​​​​​​​we wtorek (14V) – święto św. Macieja Apostoła;
  • we czwartek (16V) – święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski. Jest to dzień imienin naszego biskupa ordynariusza Andrzeja Jeża. Polecajmy go Bożej opiece w naszych modlitwach;
  • w sobotę (18V) – wspomnienie św. Stanisława Papczyńskiego, prezbitera;
  • w przyszłą niedzielę (19V) przeżywać będziemy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

 

 1. W piątek po Mszy popołudniowej nabożeństwo majowe oraz nowenna ku czci Bożego Miłosierdzia. Prośby i podziękowania można składać do skrzynki pod krzyżem przy wejściu do kaplicy lub tutaj.

 

 1. Wyjazd na pielgrzymkę służby zdrowia na Jasną Górę w sobotę, 18 maja, o godz. 16.00 z parkingu szpitalnego. Koszt autokaru to 70 zł od osoby, płatne w dniu wyjazdu. Jeśli ktoś z zapisanych osób nie będzie mógł pojechać z jakiegoś powodu, prosimy o informację, gdyż jest kilka osób chętnych na wyjazd na liście rezerwowej.

 

 1. Wkrótce rozpoczną się prace związane z termomodernizacją naszej kaplicy. Planowana jest wymiana oświetlenia, ogrzewania, okien oraz ocieplenie wieży kaplicznej. Prace będą prowadzone z przerwami na czas nabożeństw. Prosimy o wyrozumiałość, gdyż będzie się to wiązało z pewnymi niedogodnościami w korzystaniu z kaplicy.

 

Kontakt

tel: 513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza w Tarnowie

ul. Lwowska 178A

33-100 Tarnów

email: kaplicatarnow@gmail.com