kaplicatarnow@gmail.com

ul. Lwowska 178A, 33-100 Tarnów 

513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu im. św. Łukasza w Tarnowie

04 maja 2024

Ogłoszenia duszpasterskie

6 Niedziela Wielkanocna –

5 maja 2024 r.

 

 1. Trwa miesiąc maj, który w polskiej tradycji religijnej jest miesiącem Maryjnym. Każdego dnia chcemy składać hołd Matce Bożej poprzez modlitwę Litanią loretańską. Nabożeństwa majowe w naszej kaplicy odbywają się:
  • od poniedziałku do piątku po Mszy św. o 14.30;
  • w sobotę po Mszy św. o 6.30;
  • w niedzielę  po Mszy św. o 15.15.

 

 1. Dzisiaj rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o urodzaje (od niedzieli do środy). Prosimy dobrego Boga, aby nigdy nie zabrakło nam codziennego chleba a na świecie nie było głodnych i umierających z głodu ludzi. Będziemy się również modlić o zachowanie naszej Ojczyzny od klęsk żywiołowych oraz o dobrą pogodę.

 

 1. W liturgii tego tygodnia przeżywać będziemy:
  • w poniedziałek (6V) – święto św. Filipa i Jakuba, Apostołów;
  • we środę (8V) – uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, patrona Polski i naszej diecezji;
  • w piątek (10V) rozpoczniemy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego;
  • w przyszłą niedzielę (12V) przeżywać będziemy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

 

 1. W piątek po Mszy popołudniowej nabożeństwo majowe oraz nowenna ku czci Bożego Miłosierdzia. Prośby i podziękowania można składać do skrzynki pod krzyżem przy wejściu do kaplicy lub tutaj.

 

 1. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w pierwszoczwartkową adorację Najświętszego Sakramentu w kaplicy. Zapraszamy ponownie w pierwszy czwartek czerwca (6 VI).

 

 1. Wyjazd na pielgrzymkę służby zdrowia na Jasną Górę w sobotę, 18 maja, o godz. 16.00 z parkingu szpitalnego. Koszt autokaru to 70 zł od osoby, płatne w dniu wyjazdu. Jeśli ktoś z zapisanych osób nie będzie mógł pojechać z jakiegoś powodu, prosimy o informację, gdyż jest kilka osób chętnych na wyjazd na liście rezerwowej.

 

 1. Dziękujemy wszystkim uczestniczącym w nabożeństwach w naszej kaplicy za ofiary na tacę oraz za wszystkie ofiary indywidualne składane na jej utrzymanie. Dzięki tym środkom nasza kaplica nieustannie funkcjonuje i jest wyposażona we wszystkie paramenty liturgiczne. Serdeczne Bóg zapłać! A już wkrótce rozpoczną się prace związane z termomodernizacją naszej kaplicy. Planowana jest wymiana oświetlenia, ogrzewania, okien oraz ocieplenie wieży kaplicznej. Prace będą prowadzone z przerwami na czas nabożeństw. Prosimy o wyrozumiałość, gdyż będzie się to wiązało z pewnymi niedogodnościami w korzystaniu z kaplicy.

 

 

Kontakt

tel: 513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza w Tarnowie

ul. Lwowska 178A

33-100 Tarnów

email: kaplicatarnow@gmail.com