kaplicatarnow@gmail.com

ul. Lwowska 178A, 33-100 Tarnów 

513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu im. św. Łukasza w Tarnowie

27 kwietnia 2024

Ogłoszenia duszpasterskie

5 Niedziela Wielkanocna –

28 kwietnia 2024 r.

 

 1. We środę rozpoczyna się miesiąc maj, który w polskiej tradycji religijnej przeżywamy jako miesiąc Maryjny. Każdego dnia chcemy składać hołd Matce Bożej poprzez modlitwę Litanią loretańską. Nabożeństwa majowe w naszej kaplicy będą odbywać się:
  • od poniedziałku do piątku po Mszy św. o 14.30;
  • w soboty po Mszy św. o 6.30;
  • w niedziele  po Mszy św. o 15.15.

 

 1. W liturgii tego tygodnia przeżywać będziemy:
  • w poniedziałek (29 IV) – święto św. Katarzyny ze Sieny, doktora Kościoła i patronki Europy;
  • we czwartek (2 V) –  wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła. Jest to Dzień Flagi RP i Dzień Polonii i Polaków za Granicą. Pamiętajmy o wywieszeniu flagi, która jest naszym narodowym symbolem. Modlimy się również za tych, którzy wyemigrowali z naszej Ojczyzny, aby nie zatracili tożsamości narodowej i chrześcijańskich wartości, w jakich zostali wychowani.
  • w piątek (3V) przypada Uroczystość NMP Królowej Polski, głównej Patronki naszego narodu. Nasze myśli biegną w stronę jasnogórskiej ikony Czarnej Madonny, u której Polacy od wieków szukają nadziei i doznają niezawodnej pomocy. Msze św. w tym dniu w kaplicy w porządku niedzielnym: o 7.00, 10.30 i 15.15.
  • w sobotę (4 V) –  wspomnienie św. Floriana, męczennika.

 

 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca maja. Spowiedź w naszej kaplicy odbywa się zawsze przed Mszą św. lub po umówieniu na konkretną godzinę z kapelanem.

 

 1. W pierwszy czwartek maja (2V) zapraszamy tradycyjnie do naszej kaplicy na adorację Najświętszego Sakramentu. Adoracja trwać będzie w godzinach od 15.00 do 21.00. Zapraszamy do adoracji pracowników i pacjentów naszego szpitala a także odwiedzających i okolicznych mieszkańców. Adorację poprzedzi Msza św. o 14.30 w intencjach zanoszonych przez wszystkich adorujących. Więcej informacji można znaleźć tutaj.

 

 1. Ogólnopolska Pielgrzymka Służby Zdrowia na Jasną Górę odbędzie się w dniach 18-19 maja, tj. sobota i niedziela. Wyjazd autokarem z naszego szpitala w sobotę w godzinach popołudniowych. Nie przewidujemy noclegu, ale będzie możliwość odpoczynku w autokarze. Koszt autokaru to około 60-70 zł od osoby, płatne w dniu wyjazdu. Szczegóły programu pielgrzymki znajdziemy na plakacie i na stronie internetowej. Na dzień dzisiejszy nie posiadamy już wolnych miejsc.

 

 1. W pierwszej połowie maja rozpoczną się prace związane z termomodernizacją naszej kaplicy. Planowana jest wymiana oświetlenia, ogrzewania, okien oraz ocieplenie wieży kaplicznej. Prace będą prowadzone z przerwami na czas nabożeństw.

 

Kontakt

tel: 513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza w Tarnowie

ul. Lwowska 178A

33-100 Tarnów

email: kaplicatarnow@gmail.com