kaplicatarnow@gmail.com

ul. Lwowska 178A, 33-100 Tarnów 

513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu im. św. Łukasza w Tarnowie

20 kwietnia 2024

Ogłoszenia duszpasterskie

4 Niedziela Wielkanocna –

Niedziela Dobrego Pasterza

21 kwietnia 2024 r.

 

  1. Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Modlitw o powołania do służby Bożej w Kościele. Chcemy prosić Chrystusa Dobrego Pasterza, aby nie zabrakło nowych pracowników w Bożej winnicy, którzy z mocą i poświęceniem  będą głosić Ewangelię i sprawować sakramenty.

 

  1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy:
    • we wtorek (23 IV) – uroczystość ku czci św. Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski;
    • we czwartek (25 IV) – święto św. Marka Ewangelisty.

 

  1. We środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 14.30.

 

  1. W piątek nabożeństwo ku czci Bożego Miłosierdzia po Mszy św. o 14.30. Prośby i podziękowania można składać do skrzynki pod krzyżem przy wejściu do kaplicy lub tutaj.

 

  1. Ogólnopolska Pielgrzymka Służby Zdrowia na Jasną Górę odbędzie się w dniach 18-19 maja, tj. sobota i niedziela. Wyjazd autokarem z naszego szpitala w sobotę w godzinach popołudniowych (dokładna godzina będzie podana bliżej wyjazdu), aby dotrzeć na miejsce na Apel Jasnogórski, a następnie uczestniczyć w drodze krzyżowej na wałach. W sobotę o godz. 23.00 będziemy jeszcze brać udział we Mszy św. w Kaplicy Jasnogórskiej, a następnie w nocnym czuwaniu przed Najświętszym Sakramentem. Nie przewidujemy noclegu, ale będzie możliwość odpoczynku w autokarze. Koszt autokaru to około 60-70 zł od osoby, płatne w dniu wyjazdu. W niedzielę weźmiemy udział w konferencji oraz Mszy na szczycie Jasnej Góry o godz. 11.00. Z uwagi na duże zainteresowanie pielgrzymką nie ma już wolnych miejsc. Szczegóły programu pielgrzymki znajdziemy też na stronie internetowej naszej kaplicy.

 

  1. Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary zbierane na tacę. Są one przeznaczone na utrzymanie i wystrój naszej kaplicy.

​​​​​​​

​​​​​​​

Kontakt

tel: 513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza w Tarnowie

ul. Lwowska 178A

33-100 Tarnów

email: kaplicatarnow@gmail.com