kaplicatarnow@gmail.com

ul. Lwowska 178A, 33-100 Tarnów 

513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu im. św. Łukasza w Tarnowie

13 kwietnia 2024

Ogłoszenia duszpasterskie

3 Niedziela Wielkanocna –

14 kwietnia 2024 r.

 

  1. Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Biblijną i rozpoczynamy Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Uświadamiamy sobie fakt, że nasza wiara rodzi się ze słuchania i rozważania Słowa Bożego. Zechciejmy poświęcić dzisiejszy czas wolny na osobistą lekturę Pisma św.

 

  1. Przypominamy, że okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej trwa do Niedzieli Trójcy Świętej, czyli w tym roku do 26 maja. Zgodnie z przykazaniem kościelnym każdy katolik powinien w tym czasie przystąpić do spowiedzi i przyjąć Komunię św.

 

  1. We środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 14.30.

 

  1. W piątek nabożeństwo ku czci Bożego Miłosierdzia po Mszy św. o 14.30. Prośby i podziękowania można składać do skrzynki pod krzyżem przy wejściu do kaplicy lub tutaj.

 

  1. Ogólnopolska Pielgrzymka Służby Zdrowia na Jasną Górę odbędzie się w dniach 18-19 maja, tj. sobota i niedziela. Wyjazd autokarem z naszego szpitala w sobotę w godzinach popołudniowych (dokładna godzina będzie podana bliżej wyjazdu), aby dotrzeć na miejsce na Apel Jasnogórski, a następnie uczestniczyć w drodze krzyżowej na wałach. W sobotę o godz. 23.00 będziemy jeszcze brać udział we Mszy św. w Kaplicy Jasnogórskiej, a następnie w nocnym czuwaniu przed Najświętszym Sakramentem. Nie przewidujemy noclegu, ale będzie możliwość odpoczynku w autokarze. Koszt autokaru to około 60-70 zł od osoby, płatne w dniu wyjazdu. W niedzielę weźmiemy udział w konferencji oraz Mszy na szczycie Jasnej Góry o godz. 11.00. Z uwagi na duże zainteresowanie pielgrzymką nie ma już wolnych miejsc. Szczegóły programu pielgrzymki znajdziemy też na stronie internetowej naszej kaplicy.

 

 

Kontakt

tel: 513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza w Tarnowie

ul. Lwowska 178A

33-100 Tarnów

email: kaplicatarnow@gmail.com