kaplicatarnow@gmail.com

ul. Lwowska 178A, 33-100 Tarnów 

513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu im. św. Łukasza w Tarnowie

06 kwietnia 2024

Ogłoszenia duszpasterskie

2 Niedziela Wielkanocna –

 Miłosierdzia Bożego

7 kwietnia 2024 r.

 

 1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Miłosierdzia Bożego i rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Dziękujemy za wielki dar miłosierdzia, za łaskę sakramentu pokuty. Jako Kościół, napełniony paschalną radością, mamy za zadanie głosić i uobecniać Miłosierdzie Boże objawione w Jezusie Chrystusie, który cierpiał za grzeszny świat, prawdziwie zmartwychwstał i jest żywy pośród nas. W obecnej sytuacji niepokojów na świecie szczególnie przyzywamy Bożego Miłosierdzia dla świata i naszej Ojczyzny, bo tylko ono jest niezawodnym ratunkiem dla ludzkości.

 

 1. Naszej kaplicy szpitalnej patronuje Jezus w tajemnicy Miłosierdzia Bożego. Z okazji Święta Miłosierdzia na terytorium Polski można zyskać dzisiaj odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami, za pobożne odmówienie Koronki do Bożego Miłosierdzia w kościele lub w kaplicy przed Najświętszym Sakramentem wystawionym w monstrancji lub przechowywanym w tabernakulum. Zapraszamy do wspólnej modlitwy Koronką w kaplicy dzisiaj o godz. 15.00.

 

 1. Przypominamy, że okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej trwa do Niedzieli Trójcy Świętej, czyli w tym roku do 26 maja. Zgodnie z przykazaniem kościelnym każdy katolik powinien w tym czasie przystąpić do spowiedzi i przyjąć Komunię św.

 

 1. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w pierwszoczwartkową adorację Najświętszego Sakramentu w naszej kaplicy. Dziękujemy adorującym, naszemu szpitalnemu zespołowi muzycznemu Ad Dei Gloriam za prowadzenie śpiewu. Zapraszamy ponownie w pierwszy czwartek maja (2 V).

 

 1. W poniedziałek przeżywać będziemy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego przeniesioną z dnia 25 marca. Jest to także Dzień Świętości Życia. Msze św. w kaplicy o 6.30 i 14.30.

 

 1. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy we środę po Mszy św. o godz. 14.30.

 

 1. Ogólnopolska Pielgrzymka Służby Zdrowia na Jasną Górę odbędzie się w tym roku
  w dniach 18-19 maja, tj. sobota i niedziela.
  Organizujemy dwudniowy wyjazd autokarem z naszego szpitala. Koszt autokaru to około 3000 zł podzielone przez liczbę uczestników. Można już w zakrystii zapisywać się na listę, gdyż liczba miejsc jest ograniczona.

 

 

Kontakt

tel: 513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza w Tarnowie

ul. Lwowska 178A

33-100 Tarnów

email: kaplicatarnow@gmail.com