kaplicatarnow@gmail.com

ul. Lwowska 178A, 33-100 Tarnów 

513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu im. św. Łukasza w Tarnowie

30 marca 2024

Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

31 marca 2024 r.

 

  1. Dzisiaj z głęboką wiarą i radością powtarzamy: „Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał! Alleluja!” Niech radość paschalna sprawi, że staniemy się świadkami Zmartwychwstałego Pana!

 

  1. Jutro drugi dzień Świąt Wielkiej Nocy. Msze św. w porządku niedzielnym. Przed poranną Mszą nie będzie śpiewu Godzinek.

 

  1. Przez cały tydzień przeżywamy uroczystą Oktawę Wielkanocną, dlatego w najbliższy piątek – a jest to pierwszy piątek kwietnia –  nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

  1. W tym tygodniu wypada również pierwszy czwartek miesiąca (4 IV). Tradycyjnie już zapraszamy do naszej kaplicy na adorację Najświętszego Sakramentu pracowników i pacjentów naszego szpitala, a także odwiedzających i okolicznych mieszkańców. Adoracja trwać będzie w godzinach od 15.00 do 21.00. Poprzedzi ją Msza św. o 14.30 w intencjach zanoszonych przez wszystkich adorujących. Więcej informacji o adoracji Najświętszego Sakramentu można znaleźć tutaj.

 

  1. Przyszła niedziela to Niedziela Miłosierdzia Bożego. Jest to zarazem święto naszej kaplicy, która jest pod tym wezwaniem. Zapraszamy na modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00.

 

  1. Dziękujemy wszystkim, którzy przyjęli zaproszenie na wielkopostny dzień skupienia w miniony Wielki Wtorek, szczególnie naszemu szpitalnemu zespołowi muzycznemu Ad Dei Gloriam za poprowadzenie uwielbienia.

 

  1. Składamy serdeczne podziękowanie tym, którzy pomogli w dobrym przeżyciu Triduum Paschalnego w naszej kaplicy. Dziękujemy Siostrze Lucynie za dbałość o kwiaty, obrusy i bieliznę ołtarzową, Filipowi Zatorskiemu, lektorom, ministrantom i naszemu organiście Patrykowi za posługę i pomoc przy Grobie Pańskim oraz Sanktuaryjnemu Chórowi Mieszanemu z Tuchowa, pod dyrekcją pana dra Jana Gładysza, wieloletniego organisty w Sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej, za uświetnienie wielkopiątkowej liturgii w naszej kaplicy.

 

  1. Wyrazy wdzięczności kierujemy również do tych, którzy złożyli ofiary na kwiaty do kaplicy i Grobu Pańskiego, a są to: panie instrumentariuszki z Bloku Operacyjnego, pracownicy Centralnej Sterylizatorni, p. Michał Wójcik z ul. Okrężnej, p. Ryszard Zaucha – pacjent z Oddziału Chemioterapii, p. Joanna Powroźnik z Lisiej Góry oraz wielu anonimowych ofiarodawców. Wielkie Bóg zapłać!

 

Kontakt

tel: 513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza w Tarnowie

ul. Lwowska 178A

33-100 Tarnów

email: kaplicatarnow@gmail.com