kaplicatarnow@gmail.com

ul. Lwowska 178A, 33-100 Tarnów 

513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu im. św. Łukasza w Tarnowie

02 stycznia 2021

Ogłoszenia duszpasterskie

2 Niedziela po Narodzeniu Pańskim „B”

3 stycznia 2021 r.

 

 1. We środę (6 I) przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana tradycyjnie Świętem Trzech Króli. Jest to zarazem Dzień Diecezjalnego Dzieła Misyjnego oraz Patronalne Święto Dzieła Misyjnego. Składka w kościołach z tego dnia przeznaczona jest na cele misyjne. Po każdej Mszy św. będzie poświęcenie złota, kadzidła i mirry.
  Poświęcone kadzidło, mirrę i kredę można nabyć w zakrystii. Ofiara w wysokości od 5 zł będzie przeznaczona na misje.
  Msze św. w tym dniu w kaplicy o 7.00, 10.30 i 15.15.

 

 1. W dni powszednie  Msze św. w kaplicy są sprawowane rano o 6.30 i popołudniu o 14.30. W soboty tylko rano o 6.30.

 

 1. Dziękujemy za spływające dary na pomoc ubogim na Ukrainie. Można je jeszcze składać do 6 stycznia. Zebraną pomoc przekażemy tam, gdzie ona będzie najbardziej potrzebna.

 

 1. Za tydzień będziemy przeżywać Niedzielę Chrztu Pańskiego kończącą okres Bożego Narodzenia w liturgii. Tradycyjnie jednak śpiew kolęd i wystrój bożonarodzeniowy towarzyszyć nam będzie do 2 lutego.

 

 1. Przez cały czas trwania pandemii chorzy – również na oddziałach covidowych –  mogą korzystać z sakramentu pokuty i namaszczenia chorych. Bardzo prosimy personel, aby – tak jak do tej pory – informował kapelanów o pacjentach, którzy pragną z tych sakramentów skorzystać albo ich stan zdrowia jest ciężki i zagraża życiu.
   
 2. Na naszej stronie internetowej pojawił się quiz „Sprawdź swoją wiedzę o tekstach biblijnych dotyczących Bożego Narodzenia oraz o kolędach”. Na pierwszą osobę, która go odnajdzie i rozwiąże bezbłędnie, czeka miły upominek.

Kontakt

tel: 513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza w Tarnowie

ul. Lwowska 178A

33-100 Tarnów

email: kaplicatarnow@gmail.com