kaplicatarnow@gmail.com

ul. Lwowska 178A, 33-100 Tarnów 

513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu im. św. Łukasza w Tarnowie

16 marca 2024

Ogłoszenia duszpasterskie

5 Niedziela Wielkiego Postu „B”

17 marca 2024 r.

 

 1. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w naszej kaplicy w niedziele Wielkiego Postu o godz. 15.00 a po nich Msza św.. Droga Krzyżowa w piątki o godz. 14.30, następnie Msza św. i Nowenna do Miłosierdzia Bożego. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. Za pobożny udział w Gorzkich Żalach i Drodze Krzyżowej można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 

 1. Codziennie przed Mszą św. lub w czasie ustalonym z kapelanem jest możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej. Niech nasze serca będą gotowe na te największe chrześcijańskie święta i na spotkanie ze zmartwychwstałym Panem. Zgodnie z przykazaniem kościelnym jesteśmy zobowiązani do skorzystania przynajmniej raz w roku z sakramentu pokuty i przyjęcia Komunii św. w okresie wielkanocnym.

 

 1. We wtorek (19III) przypada uroczystość ku czci św. Józefa, Oblubieńca NMP. Msze św.
  o godz. 6.30 i 14.30.

 

 1. We środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 14.30.

 

 1. Przyszła niedziela (24 III) to już Niedziela Palmowa zwana Niedzielą Męki Pańskiej. Poświęcenie palm w naszej kaplicy podczas każdej Mszy św.

 

 1. W zakrystii są do nabycia paschaliki wielkanocne w cenie 8 zł. Dochód ze sprzedaży Caritas przeznaczy na pomoc najuboższym. Jak co roku możemy przy odpisie podatkowym przeznaczyć 1% naszego podatku na organizacje pożytku publicznego. Zachęcamy do przekazania tego procenta na Caritas, który w różnych formach wspiera chorych, samotnych, potrzebujących, a zwłaszcza dzieci.

 

 1. Pragniemy podziękować wszystkim uczestniczącym w nabożeństwach w naszej kaplicy za ofiary składane na niedzielną tacę. W ostatnim czasie z tych pieniędzy udało nam się odnowić dwa kielichy mszalne i puszkę do przechowywania Komunii św. za cenę 3500 zł. Serdeczne Bóg zapłać.

 

 1. Krajowe Duszpasterstwo Służby Zdrowia informuje, że Ogólnopolska Pielgrzymka Służby Zdrowia na Jasną Górę odbędzie się w tym roku w dniach 18-19 maja, tj. sobota
  i niedziela.
  Planujemy dwudniowy wyjazd autokarem z naszego szpitala. Szczegóły będziemy podawać bliżej terminu. Można już w zakrystii zgłaszać chęć uczestnictwa.

 

 1. 26 marca, w Wielki Wtorek, zapraszamy wszystkich do naszej kaplicy na wielkopostny dzień skupienia dla pracowników służby zdrowia. Program przedstawia się następująco:
  • 14.30 – Msza św.;
  • 15.00 – 19.00 – czas na indywidualną adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy;
  • 19.10 – konferencja ks. Bartosza Chęćka – dyrektora diecezjalnego wydawnictwa Biblos;
  • 19.30 – uwielbienie prowadzone przez ks. Bartosza i nasz szpitalny zespół Ad Dei Gloriam.

 

Kontakt

tel: 513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza w Tarnowie

ul. Lwowska 178A

33-100 Tarnów

email: kaplicatarnow@gmail.com