kaplicatarnow@gmail.com

ul. Lwowska 178A, 33-100 Tarnów 

513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu im. św. Łukasza w Tarnowie

17 lutego 2024

Ogłoszenia duszpasterskie

1 Niedziela Wielkiego Postu „B”

18 lutego 2024 r.

 

  1. Rozpoczęliśmy Wielki Post a wraz ze Środą Popielcową rozpoczął się także czas Komunii świętej wielkanocnej, który potrwa aż do Niedzieli Trójcy Świętej. Przypominamy o przykazaniu kościelnym mówiącym o powinności skorzystania przynajmniej raz w roku z sakramentu pokuty i przyjęcia Komunii św. w okresie wielkanocnym. Codziennie przed Mszą św. lub w czasie ustalonym z kapelanem jest możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej. Niech nasze serca będą gotowe na te największe chrześcijańskie święta i na spotkanie ze zmartwychwstałym Panem.

 

  1. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w naszej kaplicy w niedziele Wielkiego Postu o godz. 15.00 a po nich Msza św. Droga Krzyżowa w piątki o godz. 14.30, następnie Msza św. i Nowenna do Miłosierdzia Bożego. Prośby i podziękowania na piątkową nowennę prosimy składać do skrzynki pod krzyżem lub tutaj, przy wejściu do kaplicy. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. Za pobożny udział w Gorzkich Żalach i Drodze Krzyżowej można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

         

  1. W przyszłą niedzielę, w ramach Dzieła Misyjnego Kościoła „Ad Gentes” – Ku Narodom, poprzez modlitwę, post i ofiarę na tacę wspierać będziemy polskich misjonarzy pracujących na wszystkich kontynentach świata.

 

  1. We środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 14.30.

 

  1. We czwartek (22 II) obchodzić będziemy święto Katedry św. Piotra, Apostoła.

 

  1. Zapraszamy personel szpitala, pacjentów i okolicznych mieszkańców do aktywnego włączania się w liturgię poprzez czytanie słowa Bożego na Mszy św. Osoby chętne do czytania lub śpiewu psalmu mogą wpisywać się na grafik zamieszczony na stronie internetowej kaplicy lub zgłosić taką chęć w zakrystii przed Mszą św.

 

  1. Pragniemy podziękować personelowi ze wszystkich oddziałów szpitalnych, któremu nie jest obojętna troska o zaopatrzenie ciężko chorych w sakramenty święte. Jako kapelani staramy się dotrzeć do każdego pacjenta, ale są czasem nagłe przyjęcia, które mogą umknąć naszej uwadze. Dziękujemy za każdy telefon w tej sprawie. Wasza troska o zaopatrzenie pacjentów sakramentami jest budującym świadectwem Waszej wiary, za które bardzo dziękujemy.

 

Kontakt

tel: 513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza w Tarnowie

ul. Lwowska 178A

33-100 Tarnów

email: kaplicatarnow@gmail.com