kaplicatarnow@gmail.com

ul. Lwowska 178A, 33-100 Tarnów 

513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu im. św. Łukasza w Tarnowie

03 lutego 2024

Ogłoszenia duszpasterskie

5 Niedziela Zwykła „B”

4 lutego 2024 r.

 

 1. W przyszłą niedzielę (11 lutego) będziemy obchodzić Światowy Dzień Chorego. Papież Franciszek zaapelował w orędziu o szacunek dla daru życia, podmiotowe podejście do pacjenta i zwrócenie uwagi na wymiar duchowy chorego. „Nie może być jakiejkolwiek zgody – pisze papież – na działania o charakterze eutanazji, wspomaganego samobójstwa, zaprzestania podtrzymywania życia, nawet wtedy, gdy stan choroby jest nieodwracalny”. Kościół dla umocnienia  duchowych i fizycznych sił chorego ma specjalny dar od Chrystusa – sakrament namaszczenia chorych, którego udzielamy nieprzerwanie w naszym szpitalu. Zapraszamy na Mszę św. w intencji chorych, cierpiących oraz za dyrekcję i pracowników Służby Zdrowia naszego szpitala w niedzielę o godz. 10.30.

 

 1. W liturgii tego tygodnia przeżywać będziemy:
  • w poniedziałek (5 II): wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy;
  • we wtorek (6 II): wspomnienie św. Pawła Miki i Towarzyszy, męczenników;
  • w sobotę (10 II): wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy.

         

 1. We środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 14.30.

 

 1. W piątek po Mszy popołudniowej nabożeństwo ku czci Bożego Miłosierdzia. Prośby i podziękowania można składać do skrzynki pod krzyżem przy wejściu do kaplicy lub tutaj.

 

 1. Okazja do spowiedzi w kaplicy przed Mszą św. lub po indywidualnym umówieniu z kapelanem.

 

 1. Zapraszamy personel szpitala, pacjentów i okolicznych mieszkańców do aktywnego włączania się w liturgię poprzez czytanie słowa Bożego na Mszy św. Osoby chętne do czytania lub śpiewu psalmu mogą wpisywać się na grafik zamieszczony na stronie internetowej kaplicy lub zgłosić taką chęć w zakrystii przed Mszą św.

 

 1. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w pierwszoczwartkową adorację Najświętszego Sakramentu w naszej kaplicy. Zapraszamy ponownie w pierwszy czwartek marca.

 

Kontakt

tel: 513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza w Tarnowie

ul. Lwowska 178A

33-100 Tarnów

email: kaplicatarnow@gmail.com