kaplicatarnow@gmail.com

ul. Lwowska 178A, 33-100 Tarnów 

513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu im. św. Łukasza w Tarnowie

27 stycznia 2024

Ogłoszenia duszpasterskie

4 Niedziela Zwykła „B”

28 stycznia 2024 r.

 

 1. Wkrótce rozpoczynamy miesiąc luty, który w tradycji Kościoła poświęcony jest modlitwie za konających. Polecamy ich miłosierdziu Bożemu, aby Bóg udzielił im przebaczenia grzechów.
   
 2. W piątek (2 II) przeżywać będziemy święto Ofiarowania Pańskiego, zwane inaczej świętem Matki Bożej Gromnicznej. Czcimy w tym dniu pamiątkę przyniesienia Dzieciątka Jezus przez Maryję i Józefa do świątyni jerozolimskiej. Msze św. w naszej kaplicy o godz. 6.30, 10.30 i 14.30. Na każdej Mszy poświęcimy gromnice. Świeca ma przypominać, że Chrystus jest światłością świata i nieustannie oświeca drogi naszego życia a zapalana podczas burz czy gradobicia gromnica chroni nas przed niebezpieczeństwem, a także wpisuje się w trudny moment przejścia osoby bliskiej z tego świata do wieczności, dlatego pamiętajmy, aby zapalać ją przy osobie konającej i nie wstydźmy się tego. Także tutaj, w szpitalu, wiele osób z personelu to czyni. Dziękujemy za wasze świadectwo wiary i ufności w opiekę Maryi i Jej Syna. Gdyby na którymś oddziale brakowało gromnicy, prosimy o zgłoszenie się do nas po jej odbiór. 2 lutego to również Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Obejmujemy nasza modlitwą osoby zakonne, a zwłaszcza Siostry Lucynę i Teofilę posługujące w naszym szpitalu.  

         

 1. W liturgii tego tygodnia obchodzimy:
  • w poniedziałek (29 I) – święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Tarnowie;
  • we środę (31 I) – wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera.

W piątek (2 II) przypada 49. rocznica święceń biskupich bpa seniora Władysława Bobowskiego. Otoczmy go naszą modlitwą życząc mu błogosławieństwa Bożego i zdrowia.

 

 1. We środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 14.30.
   
 2. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca lutego. Okazja do spowiedzi w kaplicy przed Mszą św. lub po indywidualnym umówieniu z kapelanem.

 

 1. W pierwszy czwartek lutego (1 II) zapraszamy do naszej kaplicy na adorację Najświętszego Sakramentu. Adoracja trwać będzie w godzinach od 15.00 do 21.00. Szczegóły znajdziemy na informatorach oraz na stronie internetowej kaplicy. Zapraszamy do adoracji pracowników i pacjentów naszego szpitala, a także odwiedzających i okolicznych mieszkańców. Adorację poprzedzi Msza św. o 14.30 w intencjach zanoszonych przez wszystkich adorujących.
   
 2. Zapraszamy personel szpitala, pacjentów i okolicznych mieszkańców do aktywnego włączania się w liturgię poprzez czytanie słowa Bożego na Mszy św. Osoby chętne do czytania lub śpiewu psalmu mogą wpisywać się na grafik zamieszczony na stronie internetowej kaplicy lub zgłosić taką chęć w zakrystii przed Mszą św.

​​​​​​​

Kontakt

tel: 513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza w Tarnowie

ul. Lwowska 178A

33-100 Tarnów

email: kaplicatarnow@gmail.com