kaplicatarnow@gmail.com

ul. Lwowska 178A, 33-100 Tarnów 

513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu im. św. Łukasza w Tarnowie

26 grudnia 2020

Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela w Oktawie Bożego Narodzenia „B”

27 grudnia 2020 r.

 

 1. Dzisiejsza niedziela jest Świętem Świętej Rodziny z Nazaretu: Jezusa, Maryi i Józefa. W naszej diecezji jest to dzień jubileuszy małżeńskich i modlitw o świętość rodzin. Niech nasze rodziny wzrastają w wierze, łasce i miłości.

 

 1. We czwartek pożegnamy Stary Rok. Serdecznie zapraszamy do naszej kaplicy na Mszę św. o godz. 14.30. Po niej – wobec Jezusa w Najświętszym Sakramencie – odśpiewamy błagalne Suplikacje o ustanie pandemii oraz dziękczynne „Ciebie Boga wysławiamy”.

 

 1. W piątek Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki – Nowy Rok. Przypominamy, że jest to święto obowiązkowe. Msze św. w naszej kaplicy będą sprawowane jak w każdą niedzielę o godz. 7.00, 10.30 i 15.15. Jest to zarazem Światowy Dzień Modlitw o Pokój i pierwszy piątek miesiąca stycznia. Z uwagi na tę uroczystość, w piątek nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.

 

 1. W liturgii tego tygodnia obchodzimy:
  • w poniedziałek (28 XII) – święto Świętych Młodzianków Męczenników;
  • we środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy św. o 14.30;
  • pierwszy piątek i sobota stycznia – okazja do spowiedzi przed Mszą św.

 

 1. Od poniedziałku w dni powszednie  Msze św. w kaplicy znów będą sprawowane rano o 6.30 i popołudniu o 14.30.

 

 1. Dziękujemy za spływające dary na pomoc ubogim na Ukrainie. Można je jeszcze składać do 6 stycznia. Zebraną pomoc przekażemy tam, gdzie ona będzie najbardziej potrzebna.

 

 1. Przez cały czas trwania pandemii chorzy – również na oddziałach covidowych –  mogą korzystać z sakramentu pokuty i namaszczenia chorych. Bardzo prosimy personel, aby – tak jak do tej pory – informował kapelanów o pacjentach, którzy pragną z tych sakramentów skorzystać albo ich stan zdrowia jest ciężki i zagraża życiu.

Kontakt

tel: 513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza w Tarnowie

ul. Lwowska 178A

33-100 Tarnów

email: kaplicatarnow@gmail.com