kaplicatarnow@gmail.com

ul. Lwowska 178A, 33-100 Tarnów 

513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu im. św. Łukasza w Tarnowie

30 grudnia 2023

Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela w Oktawie Bożego Narodzenia „B”

31 grudnia 2023 r.

 

 1. Dzisiejsza niedziela jest świętem Świętej Rodziny z Nazaretu: Jezusa, Maryi i Józefa. W naszej diecezji jest to dzień jubileuszy małżeńskich i modlitw o świętość rodzin. Niech nasze rodziny wzrastają w wierze, łasce i miłości. Dziś również żegnamy Stary Rok. Nabożeństwo dziękczynno-błagalne na zakończenie roku odbędzie po Mszy św. o 15.15.
   
 2. W poniedziałek (1.01.) Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki – Nowy Rok. Przypominamy, że jest to święto obowiązkowe. Msze św. w naszej kaplicy będą sprawowane w porządku niedzielnym, o godz. 7.00, 10.30 i 15.15. Przed Mszą poranną nie będzie śpiewu Godzinek. Jest to równocześnie Światowy Dzień Modlitw o Pokój.
   
 3.  We środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 14.30.
   
 4.  W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca stycznia. Ze spowiedzi sakramentalnej można skorzystać w kaplicy przed Mszą św. lub po umówieniu się na dogodną  godzinę z kapelanem.
   
 5.  W pierwszy czwartek stycznia (4 I) zapraszamy do naszej kaplicy na adorację Najświętszego Sakramentu. Adoracja trwać będzie w godzinach od 15.00 do 21.00. Szczegóły znajdziemy na informatorach oraz na stronie internetowej kaplicy. Zapraszamy do adoracji pracowników i pacjentów naszego szpitala, a także odwiedzających i okolicznych mieszkańców. Adorację poprzedzi Msza św. o godz. 14.30 w intencjach zanoszonych przez wszystkich adorujących.
   
 6. W piątek Nowenna do Miłosierdzia Bożego z modlitwą Koronką po Mszy św. o godz. 14.30. Prośby i podziękowania do Jezusa Miłosiernego można składać do skrzynki pod krzyżem w przedsionku kaplicy lub tutaj.
   
 7. W sobotę (6 I) przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana tradycyjnie Świętem Trzech Króli. Jest to zarazem Dzień Dzieła Misyjnego Diecezji Tarnowskiej oraz Misyjny Dzień Dziecka. Składka w kościołach z tego dnia przeznaczona jest na cele misyjne. Msze św. w kaplicy w sobotę w porządku niedzielnym. Po każdej Mszy św. będzie poświęcenie złota, kadzidła i mirry. Poświęcone kadzidło, mirrę i kredę można nabyć w zakrystii w cenie 5 zł.
   
 8. Dziękujemy za spływające dary na pomoc ubogim w Ukrainie. Można je jeszcze składać do 6 stycznia. Zebraną pomoc przekażemy tam, gdzie ona będzie najbardziej potrzebna.
   
 9.  Za tydzień będziemy przeżywać Niedzielę Chrztu Pańskiego kończącą okres Bożego  Narodzenia w liturgii. Tradycyjnie jednak śpiew kolęd i wystrój bożonarodzeniowy towarzyszyć nam będzie do 2 lutego, czyli do Święta Ofiarowania Pańskiego.
   
 10.  Porządek wizyty kolędowej przedstawia się następująco:
  • sobota, 6 stycznia, od godziny 16:30: ul. Karpacka
  • sobota, 13 stycznia, od godz. 9:30: ul. Okrężna, Rzędzińska, Skrzyszowska i Matuszewskiego 2

 

Kontakt

tel: 513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza w Tarnowie

ul. Lwowska 178A

33-100 Tarnów

email: kaplicatarnow@gmail.com