kaplicatarnow@gmail.com

ul. Lwowska 178A, 33-100 Tarnów 

513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu im. św. Łukasza w Tarnowie

16 grudnia 2023

Ogłoszenia duszpasterskie

III Niedziela Adwentu „B” - Gaudete

17 grudnia 2023 r.

 

  1. Różowy kolor szat liturgicznych oznacza jutrzenkę zwiastującą wschodzące słońce. Tym Słońcem, opromieniającym ciemności świata, jest Zbawiciel, który narodzi się z Dziewicy Maryi. Od dzisiaj rozpoczynają się kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin na wzór Świętej Rodziny z Nazaretu. Polecajmy Panu Bogu nasze rodziny prosząc dla nich o łaskę wierności Bożym przykazaniom oraz o miłość i wzajemny szacunek.

 

  1. Zapraszamy na Msze roratnie, które są odprawiane w kaplicy od poniedziałku do soboty o 6.30. Bez zmian sprawowane są również Msze św. o godz. 14.30 od poniedziałku do piątku.

 

  1. Przed nami ostatni tydzień oczekiwania i przygotowania na Boże Narodzenie. Oczyśćmy nasze serca i wypełnijmy łaską w sakramencie pokuty. Ze spowiedzi w kaplicy można skorzystać przed Mszą św. Ponadto we środę i w piątek będzie obecny w konfesjonale dyżurny kapelan w godzinach od 13.30 do 14.30 oraz po Mszy popołudniowej od 15.00 do 16.00.

 

  1. W niedzielę Wigilia Bożego Narodzenia. Msze św. w kaplicy o 7.00 i 10.30. Nie będzie Mszy o 15.15! Zadbajmy o chrześcijański wymiar wigilijnej wieczerzy. Niech towarzyszy jej wspólna modlitwa, czytanie Ewangelii o narodzeniu Zbawiciela, łamanie się opłatkiem i śpiew kolęd. Niech wigilijny wieczór będzie okazją do pojednania się i przebaczenia krzywd, urazów i niechęci.

 

  1. „Pasterka” w kaplicy będzie tradycyjnie o północy. W Boże Narodzenie i drugi dzień świąt Msze św. w tradycyjnym porządku o godz. 7.00, 10.30 i 15.15. Nie będzie rano śpiewu Godzinek.

 

  1. Wzorem ubiegłych lat chcemy się włączyć w pomoc Kościołowi na Wschodzie i prosimy o dary na Ukrainę, które można składać do 6 stycznia. Chodzi głównie o artykuły spożywcze długoterminowe (np. olej, cukier, ryż, makaron, konserwy) oraz słodycze a także chemię codziennego użytku i przybory szkolne. Dary te można już składać do specjalnego kosza w przedsionku kaplicy. Razem z panem Grzegorzem Olszówką z naszego szpitala, który od lat pomaga ludziom na Ukrainie, przekażemy tę pomoc najbardziej potrzebującym.

 

  1. W zakrystii zostało jeszcze do nabycia kilkanaście świec „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”. Zachęcamy do wsparcia tej corocznej akcji Caritas. Minimalna ofiara za małą świecę wynosi 9 zł. Są także do nabycia poświęcone opłatki na stół wigilijny w cenie 5 zł.

 

Kontakt

tel: 513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza w Tarnowie

ul. Lwowska 178A

33-100 Tarnów

email: kaplicatarnow@gmail.com