kaplicatarnow@gmail.com

ul. Lwowska 178A, 33-100 Tarnów 

513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu im. św. Łukasza w Tarnowie

09 grudnia 2023

Ogłoszenia duszpasterskie

II Niedziela Adwentu „B”

10 grudnia 2023 r.

 

 1. Dzisiejsza niedziela jest Dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie, a zwłaszcza Ukrainie zmagającej się z rosyjską agresją. Tradycyjnie, wzorem ubiegłych lat, chcemy się włączyć w tę pomoc i prosimy o dary na Ukrainę, które można składać do 6 stycznia. Chodzi głównie o artykuły spożywcze długoterminowe (np. olej, cukier, ryż, makaron, konserwy) oraz słodycze a także chemię codziennego użytku i przybory szkolne. Dary te można już składać do specjalnego kosza w przedsionku kaplicy. Razem z panem Grzegorzem Olszówką z naszego szpitala, który od lat pomaga ludziom na Ukrainie, przekażemy tę pomoc tam, gdzie ona będzie najbardziej potrzebna.

 

 1. Zapraszamy na Msze roratnie, które są odprawiane w kaplicy od poniedziałku do soboty o 6.30. Bez zmian sprawowane są również Msze św. o godz. 14.30 od poniedziałku do piątku.

 

 1. Dziękujemy wszystkim, którzy przyjęli zaproszenie do naszej kaplicy na pierwszoczwartkową adorację Najświętszego Sakramentu oraz na adwentowy dzień skupienia dla pracowników służby zdrowia. Na kolejną adorację zapraszamy w pierwszy czwartek stycznia nowego roku.

 

 1. Przygotujmy nasze serca na przyjście Pana przez spowiedź sakramentalną. Można z niej skorzystać w kaplicy przed Mszą św. lub po umówieniu się na dogodną godzinę z kapelanem.

 

 1. W liturgii tego tygodnia obchodzimy:
  • we środę (13 XII) – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy. Modlimy się w tym dniu za ofiary stanu wojennego.
  • we czwartek (14 XII) – wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.

 

 1. We środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 14.30.

 

 1. W sobotę (16 XII) rozpoczniemy Nowennę do Dzieciątka Jezus przed Uroczystością Bożego Narodzenia.
   
 2. W zakrystii zostało jeszcze do nabycia kilka świec „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom” (w przyszłym tygodniu będzie nowa dostawa). Zachęcamy do wsparcia tej corocznej akcji Caritas. Minimalna ofiara za dużą świecę wynosi 24 zł. Są także do nabycia poświęcone opłatki na stół wigilijny.

 

Kontakt

tel: 513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza w Tarnowie

ul. Lwowska 178A

33-100 Tarnów

email: kaplicatarnow@gmail.com