kaplicatarnow@gmail.com

ul. Lwowska 178A, 33-100 Tarnów 

513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu im. św. Łukasza w Tarnowie

25 listopada 2023

Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Jezusa Chrystusa

Króla Wszechświata -

26 listopada 2023 r.

 

 1. Dzisiaj ostatnia niedziela roku liturgicznego, obchodzona od 1925 roku jako Niedziela Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Uznajemy naszą całkowitą zależność od Chrystusa i Jego panowanie nad czasem i wiecznością. W dniu dzisiejszym za publiczne odmówienie Aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi możemy uzyskać odpust zupełny. Po Mszy św. o 10.30 odmówimy ten akt przed Najświętszym Sakramentem.
 2. We wtorek przypada 14. rocznica konsekracji biskupiej naszego ordynariusza biskupa Andrzeja Jeża. Pamiętajmy o modlitwie za Jego osobę i posługę. Niech go Pan strzeże, zachowa w zdrowiu i broni przed nieprzyjaciółmi Kościoła.
 3. W liturgii we czwartek (30 XI) obchodzimy święto św. Andrzeja, Apostoła.
 4. W tym tygodniu wypada pierwszy piątek i sobota miesiąca grudnia.
 5. W przyszłą niedzielę (3 XII) rozpoczniemy okres Adwentu, czyli przygotowania duchowego na przyjście Zbawiciela na końcu czasów. Adwent jest okresem oczekiwania, nawrócenia i radosnej nadziei zbawienia, która zabłysła nam w tajemnicy Bożego Narodzenia na ziemi. Rozpoczniemy tym samym nowy rok liturgiczny. Przygotujmy nasze serca na przyjście Pana przez spowiedź sakramentalną. Można z niej skorzystać w kaplicy przed Mszą św. lub po umówieniu się na dogodną godzinę z kapelanem.
 6. Diecezjalne Centrum Pielgrzymowania im. św. Jana Pawła II w Starym Sączu organizuje rekolekcje dla pracowników służby zdrowia w dniach 4-6 grudnia. Szczegóły znajdziemy na stronie internetowej naszej kaplicy oraz na plakatach w gablotach.
 7. 7 grudnia, w pierwszy czwartek, zapraszamy do naszej kaplicy na adwentowy dzień skupienia dla pracowników służby zdrowia. Program przedstawia się następująco:
  • 14.30 – Msza św. w intencjach zanoszonych przez adorujących Najświętszy Sakrament;
  • 15.00 – 21.00 – czas na indywidualną adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy;
  • 19.15 – konferencja ks. Kamila Wróbla – kapelana szpitala w Nowym Sączu;
  • 19.30 – uwielbienie prowadzone przez nasz szpitalny zespół Ad Dei Gloriam.
    
 8. Do 30 listopada czekamy na rozwiązania quizu wiedzy o świętych, który znajduje się na naszej stronie internetowej. Na zwycięzcę czeka drobny upominek.

 

Kontakt

tel: 513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza w Tarnowie

ul. Lwowska 178A

33-100 Tarnów

email: kaplicatarnow@gmail.com