kaplicatarnow@gmail.com

ul. Lwowska 178A, 33-100 Tarnów 

513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu im. św. Łukasza w Tarnowie

18 listopada 2023

Ogłoszenia duszpasterskie

33 Niedziela Zwykła –

19 listopada 2023 r.

 

 1. Dzisiejsza niedziela w Kościele powszechnym obchodzona jest jako Światowy Dzień Ubogich. Może i w naszym sąsiedztwie, okolicy, miejscu pracy są osoby potrzebujące pomocy. Otwórzmy nasze serca na każdą ludzką biedę i chętnie włączmy się w działalność organizacji społecznych i kościelnych, jak np. Caritas, aby pomagać innym. Dzisiaj również modlimy się za ofiary wypadków drogowych, aby Bóg okazał im miłosierdzie i przyjął do swego Królestwa .

 

 1. Przez wszystkie niedziele listopadowe trwamy w modlitwie Koronką do Bożego Miłosierdzia połączoną z wypominkami za zmarłych o godz. 15.00.

 

 1. W liturgii tego tygodnia obchodzimy:
  • w poniedziałek (20XI) – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera;
  • we wtorek (21XI) – Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny i Światowy Dzień Życia Kontemplacyjnego;
  • we środę (22XI) – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy;
  • w piątek (24XI) – wspomnienie św. Andrzeja Dung-Lac, prezbitera, i Towarzyszy, męczenników;
  • w przyszłą niedzielę (26 XI) – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela roku liturgicznego i jednocześnie Światowy Dzień Młodzieży w diecezjach.

 

 1. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty. W naszej kaplicy można to uczynić przed Mszą św. lub po umówieniu się na dogodną godzinę z kapelanem.

 

 1. Diecezjalne Centrum Pielgrzymowania im. Jana Pawła II w Starym Sączu organizuje rekolekcje dla pracowników służby zdrowia w dniach 4-6 grudnia. Szczegóły znajdziemy na stronie internetowej naszej kaplicy oraz na plakatach w gablotach.
   
 2. Dziękujemy wszystkim, którym leży na sercu troska o wystrój i piękno naszej kaplicy szpitalnej. Z otrzymanych od darczyńców ofiar zakupiliśmy dwa komplety nowych świec ołtarzowych. Bóg zapłać za każdą ofiarę.
   
 3. Na stronie internetowej naszej kaplicy pojawił się quiz wiedzy o świętych i błogosławionych. Zachęcamy do jego rozwiązania. Na zwycięzcę czeka drobny upominek. Aby teraz przejść do quizu, kliknij tutaj.
  ​​​​​​​​​​​​​​

Kontakt

tel: 513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza w Tarnowie

ul. Lwowska 178A

33-100 Tarnów

email: kaplicatarnow@gmail.com