kaplicatarnow@gmail.com

ul. Lwowska 178A, 33-100 Tarnów 

513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu im. św. Łukasza w Tarnowie

11 listopada 2023

Ogłoszenia duszpasterskie

32 Niedziela Zwykła –

12 listopada 2023 r.

 

 1. Dzisiejsza niedziela w Kościele powszechnym obchodzona jest jako Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Jest wiele miejsc na świcie, gdzie za wyznawanie wiary w Chrystusa płaci się życiem. Módlmy się, aby ci nasi bracia i siostry w wierze doczekali się pełnej wolności wyznawania wiary w Chrystusa i nie załamali się pod wpływem prześladowań.
   

 2. Przez wszystkie niedziele listopadowe modlimy się Koronką do Bożego Miłosierdzia połączoną z wypominkami za zmarłych o godz. 15.00.
   

 3. W liturgii tego tygodnia obchodzimy:

  • w piątek (17 XI) – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy;

  • w sobotę (18 XI) – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy;

  • w przyszłą niedzielę (19 XI) – Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych oraz Światowy Dzień Ubogich.
    

 4. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty. W naszej kaplicy można to uczynić przed Mszą św. lub po umówieniu się na dogodną godzinę z kapelanem. 
   

 5. Diecezjalne Centrum Pielgrzymowania im. Jana Pawła II w Starym Sączu organizuje rekolekcje dla pracowników służby zdrowia w dniach 4-6 grudnia. Szczegóły znajdziemy na stronie internetowej naszej kaplicy.

   

 6. Na stronie internetowej naszej kaplicy pojawił się quiz wiedzy o świętych i błogosławionych. Zachęcamy do jego rozwiązywania.
   

 7. Dziękujemy wszystkim, którym leży na sercu troska o wystrój i piękno naszej kaplicy szpitalnej. Z otrzymanych od darczyńców ofiar zakupiliśmy dwa komplety nowych świec ołtarzowych. Bóg zapłać za każdą ofiarę.

   

Kontakt

tel: 513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza w Tarnowie

ul. Lwowska 178A

33-100 Tarnów

email: kaplicatarnow@gmail.com