kaplicatarnow@gmail.com

ul. Lwowska 178A, 33-100 Tarnów 

513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu im. św. Łukasza w Tarnowie

19 grudnia 2020

Ogłoszenia duszpasterskie

IV Niedziela Adwentu „B”

20 grudnia 2020 r.

 

  1. Przed nami ostatnie dni oczekiwania i przygotowania na Boże Narodzenie. Oczyśćmy nasze serca i wypełnijmy łaską w sakramencie pokuty. Ze spowiedzi można wciąż jeszcze skorzystać 15 minut przed roratami o 6.15 lub bezpośrednio po roratach o 7.00. W poniedziałek, wtorek i środę będzie również obecny w konfesjonale dyżurny kapelan w godzinach od 15.00 do 16.30.

 

  1. Jeszcze do najbliższego czwartku (do Wigilii) Msze św. w kaplicy są tylko rano o 6.30 i są to Msze roratnie. We czwartek Wigilia Bożego Narodzenia. Zadbajmy o chrześcijański wymiar wigilijnej wieczerzy. Niech towarzyszy jej wspólna modlitwa, czytanie Ewangelii o narodzeniu Zbawiciela, łamanie się opłatkiem i śpiew kolęd. Niech wigilijny wieczór będzie okazją do pojednania się i przebaczenia krzywd, urazów i niechęci. Ostatnie roraty będą we czwartek o 6.30.

 

  1. „Pasterka” w kaplicy będzie tradycyjnie o północy. Zapraszamy, kto może przyjść spośród personelu szpitalnego. W Boże Narodzenie i Święto św. Szczepana Msze św. o godz. 7.00, 10.30 i 15.15. Oczywiście, z racji Uroczystości Bożego Narodzenia, w piątek nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.

 

  1. Ofiary złożone na tacę podczas „pasterki” przeznaczone będą na Fundusz Obrony Życia, natomiast składka w drugi dzień świąt zbierana będzie na Papieski Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

 

  1. Przyszła niedziela będzie Świętem Świętej Rodziny z Nazaretu: Jezusa, Maryi i Józefa. W naszej diecezji jest to dzień jubileuszy małżeńskich i modlitw o świętość rodzin.

 

  1. Tradycyjnie wzorem ubiegłych lat chcemy się włączyć w pomoc ubogim na Ukrainie i prosimy o dary materialne, które można składać do 6 stycznia. Chodzi głównie o artykuły spożywcze długoterminowe (np. olej, cukier, ryż, makaron, konserwy) oraz słodycze, a także chemię codziennego użytku i przybory szkolne. Dary te można składać do zakrystii lub do specjalnego kosza w przedsionku kaplicy. Razem z panem Grzegorzem Olszówką z naszego szpitala, który od lat pomaga ludziom na Ukrainie, przekażemy tę pomoc tam, gdzie ona będzie najbardziej potrzebna.

 

  1. W zakrystii są do nabycia poświęcone opłatki na stół wigilijny. 

 

  1. Przez cały czas trwania pandemii chorzy – również na oddziałach covidowych –  mogą korzystać z sakramentu pokuty i namaszczenia chorych. Bardzo prosimy personel, aby – tak jak do tej pory – informował kapelanów o pacjentach, którzy pragną z tych sakramentów skorzystać albo ich stan zdrowia jest ciężki i zagraża życiu.

Kontakt

tel: 513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza w Tarnowie

ul. Lwowska 178A

33-100 Tarnów

email: kaplicatarnow@gmail.com