kaplicatarnow@gmail.com

ul. Lwowska 178A, 33-100 Tarnów 

513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu im. św. Łukasza w Tarnowie

05 listopada 2023

Ogłoszenia duszpasterskie

31 Niedziela Zwykła –

5 listopada 2023 r.

 

 1. Miesiąc listopad jest poświęcony pamięci drogich nam zmarłych. Jeszcze w poniedziałek, wtorek i środę po Mszy św. o 14.30 modlimy się Różańcem za zmarłych z wypominkami. Ponadto przez wszystkie niedziele listopadowe będzie Koronka połączona z wypominkami o godz. 15.00.

 

 1. W liturgii tego tygodnia obchodzimy:
  • we czwartek (9 XI) – święto Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej;
  • w piątek (10 XI) – wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża;
  • w sobotę (11 XI) – wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa;
  • w przyszłą niedzielę (12 XI) przeżywać będziemy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym i Światowy Dzień Ubogich.

 

 1. W sobotę (11 XI) przypada 105. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Patriotyzm jest naszym obowiązkiem. Jako ludzie wierzący powinniśmy dołożyć wszelkich starań, aby Polska, wdzięczna Bogu za wolność, była wierna swym chrześcijańskim korzeniom, wierna krzyżowi i Ewangelii. Msza św. w kaplicy w intencji Ojczyzny o 6.30.

 

 1. Diecezjalne Centrum Pielgrzymowania im. Jana Pawła II w Starym Sączu organizuje rekolekcje dla pracowników służby zdrowia w dniach 4-6 grudnia. Szczegóły znajdziemy na stronie internetowej naszej kaplicy.
 2. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty. W naszej kaplicy można to uczynić przed Mszą św. lub po umówieniu się na dogodną godzinę z kapelanem.

 

 1. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w pierwszoczwartkową adorację Najświętszego Sakramentu w naszej kaplicy. Zapraszamy ponownie w pierwszy czwartek grudnia.

   

 1. Na stronie internetowej naszej kaplicy pojawił się quiz wiedzy o świętych i błogosławionych. Zachęcamy do jego rozwiązania. Na zwycięzcę czeka drobny upominek. Aby teraz przejść do quizu, kliknij tutaj.

 

Kontakt

tel: 513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza w Tarnowie

ul. Lwowska 178A

33-100 Tarnów

email: kaplicatarnow@gmail.com