kaplicatarnow@gmail.com

ul. Lwowska 178A, 33-100 Tarnów 

513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu im. św. Łukasza w Tarnowie

28 października 2023

Ogłoszenia duszpasterskie

30 Niedziela Zwykła –

29 października 2023 r.

 

 1. W tym tygodniu zapraszamy na ostatnie nabożeństwa różańcowe następujące oddziały:
  •  poniedziałek (30.10.) – Centralna Sterylizatornia
  • we wtorek (31.10.) – Szpitalny Oddział Ratunkowy.
    
 2. Miesiąc listopad, który rozpoczniemy we środę, jest poświęcony tym, którzy przeszli już do wieczności. Wyrazem naszej pamięci niech będzie modlitwa w ich intencji. Kartki z wypominkami są dostępne na ławkach z tyłu kaplicy. Prosimy wyraźnie wpisać na nich imiona i nazwiska drogich nam zmarłych i złożyć je w zakrystii. Różaniec w kaplicy z wypominkami za zmarłych będzie codziennie od 2 do 8 listopada po Mszy św. o godz. 14.30 (w sobotę po Mszy św. o 6.30). Przez wszystkie niedziele listopadowe będzie Koronka za zmarłych połączona z wypominkami o godz. 15.00.
   
 3. W liturgii tego tygodnia obchodzimy:
  • we środę (1.11.) – Uroczystość Wszystkich Świętych. To radosne w swojej istocie święto. Święci wyniesieni na ołtarze, ale także skryci bohaterowie codzienności, którzy wiedli prawe życie, wskazują nam właściwy cel ziemskiej drogi. Jest nim życie wieczne, czyli zjednoczenie z Bogiem. Msze św. w kaplicy w tym dniu w porządku niedzielnym;
  • we czwartek (2.11.) – Dzień Zaduszny – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. w naszej kaplicy o 6.30, 10.30 i 14.30.
  • w sobotę (4.11.) – wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa.
    
 4. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota listopada. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty. W naszej kaplicy można to uczynić przed Mszą św. lub po umówieniu się na dogodną godzinę z kapelanem.
   
 5. W pierwszy czwartek listopada (2XI) zapraszamy do naszej kaplicy na adorację Najświętszego Sakramentu. Adoracja trwać będzie w godzinach od 15.00 do 21.00. Szczegóły znajdziemy na informatorach oraz na stronie internetowej kaplicy. Zapraszamy do adoracji pracowników i pacjentów naszego szpitala a także odwiedzających i okolicznych mieszkańców. Adorację poprzedzi Msza św. o godz. 14.30 w intencjach zanoszonych przez wszystkich adorujących oraz Różaniec z wypominkami za zmarłych o 15.00.
   
 6. W pierwsze dni listopada możemy zyskiwać odpusty zupełne za dusze w czyśćcu cierpiące:
  • od południa 1 listopada za pobożne nawiedzenie kościoła lub kaplicy i odmówienie tam modlitwy Ojcze nasz i Wierzę. Trzeba również spełnić zwyczajne warunki zyskania odpustu;
  • codziennie od 2 do 8 listopada za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie tam jakiejkolwiek modlitwy za zmarłych. Trzeba również wypełnić zwyczajne warunki zyskania odpustu;
   Te zwyczajne warunki zyskania odpustu to: stan łaski uświęcającej, Komunia św. oraz modlitwa w intencjach Ojca Świętego (np. Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo) oraz wyrzeczenie się przywiązania do grzechu. 
    

Kontakt

tel: 513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza w Tarnowie

ul. Lwowska 178A

33-100 Tarnów

email: kaplicatarnow@gmail.com