kaplicatarnow@gmail.com

ul. Lwowska 178A, 33-100 Tarnów 

513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu im. św. Łukasza w Tarnowie

21 października 2023

Ogłoszenia duszpasterskie

29 Niedziela Zwykła –

22 października 2023 r.

 

 1. Służba Zdrowia to wielkie dzieło miłości. Dzisiaj w naszej kaplicy celebrujemy Mszę św. ku czci Patrona Służby Zdrowia i naszego szpitala, świętego Łukasza. Wdzięczną modlitwą obejmujemy obecnych i byłych pracowników szpitala i ich rodziny. Myślimy tutaj o dyrekcji, pracownikach medycznych, administracyjnych, technicznych, Działu Higieny Szpitalnej czy Działu Żywienia. Dziękujemy za to, że jako słudzy życia, dajecie innym swoje serca, nadzieję, zdolności i talent; że stajecie w obronie życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Niech nasza posługa chorym i cierpiącym daje zasłużoną radość i satysfakcję.
  (O 10.30) Mszy świętej przewodniczy dziś i Słowo Boże wygłosi ks. Tomasz Janik – dyrektor Domu Księży Emerytów w Tarnowie. O oprawę Mszy św. zadbał zespół wokalno-muzyczny z naszego szpitala. Dziękujemy za Wasze zaangażowanie i zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy.
   
 2. Przeżywamy dziś Niedzielę Misyjną, którą rozpoczynamy Tydzień Misyjny w Kościele. Jako wspólnota wierzących w Chrystusa jesteśmy wszyscy odpowiedzialni za losy Ewangelii i za ewangelizację świata zaczynając od najbliższego otoczenia, w którym żyjemy i pracujemy. Przez cały tydzień polecamy Bogu wszystkich misjonarzy oraz tych, do których Dobra Nowina jeszcze nie dotarła.
   
 3. W tym tygodniu zapraszamy na Różaniec następujące oddziały:
  • w poniedziałek (23.10.) – Neurologia
  • we wtorek (24.10.) – Pediatria i Chirurgia Dziecięca
  • we środę (25.10.) – Ośrodek Dializ
  • we czwartek (26.10.) – Analityka
  • w piątek (27.10.) – Psychiatria (I i II piętro)
    
 4. W naszej kaplicy nabożeństwa różańcowe odbywają się w następującym porządku:
  • od poniedziałku do piątku po Mszy św. o 14.30;
  • w soboty po Mszy św. o 6.30;
  • w niedziele po Mszy św. o 15.15.
    
 5. Zbliża się miesiąc listopad poświęcony tym, którzy przeszli już granicę życia i śmierci. Wyrazem naszej pamięci niech będzie modlitwa w ich intencji. Kartki z wypominkami są dostępne na ławkach z tyłu kaplicy. Prosimy wyraźnie wpisać na nich imiona i nazwiska drogich nam zmarłych i złożyć je w zakrystii. Od 1 do 8 listopada modlić się będziemy za zmarłych Różańcem a w niedziele listopadowe będziemy powierzać ich Bożemu Miłosierdziu w modlitwie Koronką.
   
 6. W liturgii tego tygodnia obchodzimy:
  • w sobotę (28.10.) – święto św. Szymona i Judy Tadeusza, Apostołów;
    
 7. Zachęcamy do pojednania się z Bogiem w sakramencie pokuty przed Uroczystością Wszystkich Świętych. W naszej kaplicy można to uczynić przed Mszą św. lub po umówieniu się na dogodną godzinę z kapelanem. 
   

Kontakt

tel: 513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza w Tarnowie

ul. Lwowska 178A

33-100 Tarnów

email: kaplicatarnow@gmail.com