kaplicatarnow@gmail.com

ul. Lwowska 178A, 33-100 Tarnów 

513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu im. św. Łukasza w Tarnowie

16 września 2023

Ogłoszenia duszpasterskie

24 Niedziela Zwykła –

17 września 2023 r.

 

 1. Dzisiejsza niedziela jest Światowym Dniem Środków Społecznego Przekazu. Kościół zauważa ich wielki wpływ na przekaz informacji oraz rozwój kultury i człowieka. Media mogą być współczesnym narzędziem ewangelizacyjnym. Trzeba jednak roztropnie z nich korzystać pamiętając, że powinny one służyć człowiekowi, a nie odwrotnie. Zadbajmy też o to, aby właściwie i dla swojego ubogacenia korzystało z nich młode pokolenie.

 2. W liturgii tego tygodnia obchodzimy:

  • ​​​​w poniedziałek (18.09.) – święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski. Jest to patronalne święto młodzieży polskiej oraz dzień imienin bpa Stanisława Salaterskiego – biskupa pomocniczego diecezji tarnowskiej;

  • we środę (20.09.) – wspomnienie św. Andrzeja Kim Taegon, prezbitera i Towarzyszy, męczenników;

  • we czwartek (21.09.) –  święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty;

  • w sobotę (23.09.) – wspomnienie św. o. Pio z Pietrelciny, prezbitera.

 3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy we środę po Mszy św. o 14.30. 

 4. Nabożeństwo i Koronka do Bożego Miłosierdzia w piątek po Mszy popołudniowej. Prośby i podziękowania można składać do skrzynki pod krzyżem przy wejściu do kaplicy lub tutaj.

 5. Pojednajmy się z Bogiem przez sakrament pokuty. Ze spowiedzi w kaplicy można skorzystać przed Mszą św. lub po umówieniu z kapelanem na dogodną godzinę.

 6. Zmarła śp. dr Anna Sipiora, wieloletnia emerytowana ordynator Oddziału Dziecięcego naszego szpitala. Msza św. o spokój jej duszy zostanie odprawiona w najbliższy poniedziałek o godz. 10.30 w naszej kaplicy.

 7. Uroczysta Msza św. jubileuszowa pod przewodnictwem ks. biskupa Andrzeja Jeża z okazji 30-lecia działalności naszego szpitala odbędzie się w piątek, 22 września, o godz. 11.00 w kaplicy szpitalnej. Zapraszamy wszystkich pracowników szpitala do uczestnictwa i wspólnej modlitwy.

 

Kontakt

tel: 513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza w Tarnowie

ul. Lwowska 178A

33-100 Tarnów

email: kaplicatarnow@gmail.com