kaplicatarnow@gmail.com

ul. Lwowska 178A, 33-100 Tarnów 

513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu im. św. Łukasza w Tarnowie

29 lipca 2023

Ogłoszenia duszpasterskie

 17 Niedziela Zwykła –

30 lipca 2023 r.

 

 1. Rozpoczynamy pojutrze miesiąc sierpień, który tradycyjnie przeżywamy jako miesiąc dobrowolnej abstynencji. W naszej ojczyźnie nadużywanie alkoholu jest poważnym problemem społecznym i źródłem wielu dramatów w rodzinach. Zechciejmy podjąć trud abstynencji w intencji osób uzależnionych, aby wygrały z nałogiem.  

 

 1. W liturgii tego tygodnia przeżywać będziemy:
  • w poniedziałek (31VII) – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera;
  • we wtorek (1VIII) – wspomnienie św. Alfonsa, biskupa i doktora Kościoła;
  • w piątek (4VIII) – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera;
  • w niedzielę (6VIII) – święto Przemienienia Pańskiego;

 

 1. Od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia można zyskać tzw. odpust Porcjunkuli i ofiarować go za siebie lub za zmarłych. Jest to odpust zupełny za pobożne nawiedzenie jakiegokolwiek kościoła i odmówienie w tym czasie Ojcze nasz i Wierzę w Boga. Pozostałe warunki to stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św. i dowolna modlitwa w intencjach Ojca św.
   
 2. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy we środę po Mszy św. o 14.30.

 

 1. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota sierpnia. Pojednajmy się z Bogiem przez sakrament pokuty. Ze spowiedzi w kaplicy można skorzystać przed Mszą św. lub po umówieniu z kapelanem na dogodną godzinę.

 

 1. W pierwszy czwartek sierpnia (3VIII) tradycyjnie już zapraszamy do naszej kaplicy na adorację Najświętszego Sakramentu. Adoracja trwać będzie w godzinach od 15.00 do 21.00. Zapraszamy do adoracji pracowników i pacjentów naszego szpitala a także odwiedzających i okolicznych mieszkańców. Szczegóły znajdziemy na informatorach rozmieszczonych przed wejściem do kaplicy oraz na stronie internetowej kaplicy. Adorację poprzedzi Msza św. o godz. 14.30 w intencjach zanoszonych przez wszystkich adorujących.
   
 2. Nowenna ku czci Bożego Miłosierdzia w piątek po Mszy popołudniowej. Prośby i podziękowania można składać do skrzynki pod krzyżem przy wejściu do kaplicy lub tutaj.
   
 3. Wszystkim uczestniczącym w nabożeństwach w naszej kaplicy składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary.

​​​​​​​

Kontakt

tel: 513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza w Tarnowie

ul. Lwowska 178A

33-100 Tarnów

email: kaplicatarnow@gmail.com