kaplicatarnow@gmail.com

ul. Lwowska 178A, 33-100 Tarnów 

513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu im. św. Łukasza w Tarnowie

04 czerwca 2023

Ogłoszenia duszpasterskie

 Niedziela Trójcy Świętej –

4 czerwca 2023 r.

 

 1. Dzisiaj, w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią wypowiadamy modlitwę Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu… Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, wielbimy Trójcę Świętą – jednego Boga w Trzech Osobach. Dzisiejsza niedziela kończy okres Komunii i spowiedzi świętej wielkanocnej.

 

 1. W liturgii tego tygodnia przeżywać będziemy:
  • w poniedziałek (5VI) – wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i  męczennika;
  • we środę (7VI) – wspomnienie bł. Zbigniewa Strzałkowskiego, prezbitera i męczennika;
  • we czwartek (8VI) – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii i prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła, naszej Ojczyzny a także Ukrainy. W Boże Ciało Msze św. w porządku niedzielnym, a więc o godz. 7.00, 10.30 i 15.15. Przypominamy, że jest to uroczystość, w czasie której katolicy są zobowiązani do uczestnictwa we Mszy św. Składaka w Boże Ciało przeznaczona jest w całej diecezji na hospicja i inne cele charytatywne.

 

 1. Nabożeństwa czerwcowe w naszej kaplicy odbywają się:
  • ​​​​​​​​​​​​​​od poniedziałku do piątku po Mszy św. o 14.30;
  • w sobotę po Mszy św. o 6.30;
  • w niedzielę  po Mszy św. o 15.15.

 

 1. Ze spowiedzi w naszej kaplicy można skorzystać zawsze przed Mszą św. lub po umówieniu na konkretną godzinę z kapelanem.

 

 1. Przypominamy, że chorzy, którzy przyjmą Komunię św. na swoim oddziale podczas obchodu kapelana, mogą w tym samym dniu przyjąć po raz drugi Komunię św. uczestnicząc we Mszy św. w kaplicy. Pacjenci są również zwolnieni z zachowywania postu eucharystycznego, czyli powstrzymania się od jedzenia i picia na godzinę przed przyjęciem Komunii św.

 

 1.  Zapraszamy personel szpitala, pacjentów i okolicznych mieszkańców do aktywnego włączania się w liturgię poprzez czytanie słowa Bożego na Mszy św. Osoby chętne do czytania lub śpiewu psalmu mogą wpisywać się na grafik zamieszczony na stronie internetowej kaplicy lub zgłosić taką chęć w zakrystii przed Mszą św.

​​​​​​​

Kontakt

tel: 513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza w Tarnowie

ul. Lwowska 178A

33-100 Tarnów

email: kaplicatarnow@gmail.com