kaplicatarnow@gmail.com

ul. Lwowska 178A, 33-100 Tarnów 

513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu im. św. Łukasza w Tarnowie

28 maja 2023

Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Zesłania Ducha Świętego –

28 maja 2023 r.

 

 1. Chrystus przed wniebowstąpieniem obiecał uczniom zesłać Ducha Świętego, który przypomni im wszystko, czego nauczał. Duch Święty dodaje siły i zapału, czyni z bojaźliwych uczniów Chrystusa prawdziwych świadków Ewangelii. Otwórzmy się na ten wielkanocny dar Ducha i stańmy się świadkami Chrystusa w naszych rodzinach, środowisku i miejscach pracy.
   
 2. W liturgii tego tygodnia przeżywać będziemy:
  • w poniedziałek (29V) – święto NMP Matki Kościoła – drugi dzień tzw. Zielonych Świąt. Maryja oczekująca wraz z Apostołami w wieczerniku na Ducha Świętego stała się wzorem modlącego się Kościoła. Msze św. w naszej kaplicy o godz. 6.30 i 14.30;
  • we środę (31V) – święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny;
  • we czwartek (1VI) – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana;
  • w sobotę (3VI) – wspomnienie św. Karola Lwangi i Towarzyszy, męczenników;
  • w przyszłą niedzielę (4VI) obchodzimy Uroczystość Najświętszej Trójcy, która kończy okres Komunii św. wielkanocnej.
    
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca czerwca. Spowiedź w naszej kaplicy odbywa się zawsze przed Mszą św. lub po umówieniu na konkretną godzinę z kapelanem. Pamiętajmy też o przyjęciu Komunii św. wielkanocnej do dnia 4 czerwca.
   
 4. W pierwszy czwartek czerwca (1VI) zapraszamy do naszej kaplicy na adorację Najświętszego Sakramentu. Adoracja trwać będzie w godzinach od 15.00 do 21.00. Zależy nam, aby przez ten czas nie brakło osób adorujących Chrystusa Eucharystycznego, dlatego osoby chętne do podjęcia jednej godziny adoracji prosimy o wpisywanie się na listę adorujących. Szczegóły znajdziemy na informatorach oraz na stronie internetowej kaplicy.
   
 5. Od czwartku (1VI) rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe w naszej kaplicy. Odbywać się one będą podobnie jak nabożeństwa majowe:
  • od poniedziałku do piątku po Mszy św. o 14.30;
  • w sobotę po Mszy św. o 6.30;
  • w niedzielę  po Mszy św. o 15.15.
    
 6. W piątek po Mszy popołudniowej nowenna ku czci Bożego Miłosierdzia. Prośby i podziękowania można składać do skrzynki pod krzyżem przy wejściu do kaplicy.
   
 7. Przypominamy, że chorzy, którzy przyjmą Komunię św. na swoim oddziale podczas obchodu kapelana, mogą w tym samym dniu przyjąć po raz drugi Komunię św. uczestnicząc we Mszy św. w kaplicy.
   
 8. Leczenie w szpitalu i przeżywana choroba zwalniają pacjentów od zachowywania postu eucharystycznego, czyli powstrzymania się od jedzenia i picia przed przyjęciem Komunii św. W innych okolicznościach zachowujemy wstrzemięźliwość od jedzenia i picia na jedną godzinę przed przyjęciem Komunii św.
   
 9. Zapraszamy personel szpitala, pacjentów i okolicznych mieszkańców do aktywnego włączania się w liturgię poprzez czytanie słowa Bożego na Mszy św. Osoby chętne do czytania lub śpiewu psalmu mogą wpisywać się na grafik zamieszczony na stronie internetowej kaplicy lub zgłosić taką chęć w zakrystii przed Mszą św.
  ​​​​​​​

Kontakt

tel: 513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza w Tarnowie

ul. Lwowska 178A

33-100 Tarnów

email: kaplicatarnow@gmail.com