kaplicatarnow@gmail.com

ul. Lwowska 178A, 33-100 Tarnów 

513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu im. św. Łukasza w Tarnowie

20 maja 2023

Ogłoszenia duszpasterskie

Wniebowstąpienie Pańskie –

21 maja 2023 r.

 

 1. Czterdzieści dni po Niedzieli Zmartwychwstania Chrystusa, Kościół katolicki świętuje uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Jest to pamiątka triumfalnego powrotu Pana Jezusa do Ojca, skąd przyszedł na ziemię dla naszego zbawienia przyjmując naturę ludzką. Dziś tę ludzką naturę wynosi na wyżyny nieba wskazując nam ostateczny cel naszego życia.

 

 1. Trwa miesiąc maj, który w polskiej tradycji religijnej jest miesiącem Maryjnym. Każdego dnia chcemy składać hołd Matce Bożej poprzez modlitwę Litanią loretańską. Nabożeństwa majowe w naszej kaplicy odbywają się:
  • od poniedziałku do piątku po Mszy św. o 14.30;
  • w sobotę po Mszy św. o 6.30;
  • w niedzielę  po Mszy św. o 15.15.

 

 1. W liturgii tego tygodnia przeżywać będziemy:
  • we środę (24V) – wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych i Dzień Modlitw za Kościół w Chinach;
  • w piątek (26V) – wspomnienie św. Filipa Neri, prezbitera i Dzień Matki. Będziemy modlić się za nasze Mamy;
  • w przyszłą niedzielę (28V) przeżywać będziemy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego .

 

 1. W piątek po Mszy popołudniowej nabożeństwo majowe oraz nowenna ku czci Bożego Miłosierdzia. Prośby i podziękowania można składać do skrzynki pod krzyżem przy wejściu do kaplicy lub tutaj.

 

 1. Zapraszamy personel szpitala, pacjentów i okolicznych mieszkańców do aktywnego włączania się w liturgię poprzez czytanie słowa Bożego na Mszy św. Osoby chętne do czytania lub śpiewu psalmu mogą wpisywać się na grafik zamieszczony na stronie internetowej kaplicy lub zgłosić taką chęć w zakrystii przed Mszą św.

 

 1. Na stronie internetowej pojawił się majowy quiz wiedzy o Matce Bożej. Na rozwiązania czekamy do końca maja. Na zwycięzcę czeka drobny upominek.

 

 1. Dziękujemy wszystkim uczestniczącym w nabożeństwach w naszej kaplicy za ofiary na tacę oraz za wszystkie ofiary indywidualne składane na jej utrzymanie. Dzięki tym środkom nasza kaplica nieustannie funkcjonuje i jest wyposażona we wszystkie paramenty liturgiczne. Serdeczne Bóg zapłać!
   
 2. Dziś przypada 13. rocznica śmierci Księdza Antoniego Węca, który w latach 1993-1999 pełnił posługę kapelana w naszym szpitalu. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie.
  ​​​​​​​

Kontakt

tel: 513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza w Tarnowie

ul. Lwowska 178A

33-100 Tarnów

email: kaplicatarnow@gmail.com