kaplicatarnow@gmail.com

ul. Lwowska 178A, 33-100 Tarnów 

513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu im. św. Łukasza w Tarnowie

14 maja 2023

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Trwa miesiąc maj, który w polskiej tradycji religijnej jest miesiącem Maryjnym. Każdego dnia chcemy składać hołd Matce Bożej poprzez modlitwę Litanią loretańską. Nabożeństwa majowe w naszej kaplicy odbywają się:
  • od poniedziałku do piątku po Mszy św. o 14.30;
  • w sobotę po Mszy św. o 6.30;
  • w niedzielę  po Mszy św. o 15.15.

 

 1. Dzisiaj rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o urodzaje (od niedzieli do środy). Prosimy dobrego Boga, aby nigdy nie zabrakło nam codziennego chleba a na świecie nie było głodnych i umierających z głodu ludzi. Będziemy się również modlić o zachowanie naszej Ojczyzny od klęsk żywiołowych oraz o dobrą pogodę.

 

 1. W liturgii tego tygodnia przeżywać będziemy:
  • ​​​​​​​​​​​​​​we wtorek (16V) – święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski. Jest to dzień imienin naszego biskupa ordynariusza Andrzeja Jeża. Polecajmy go w naszych modlitwach;
  • we czwartek (18V) – wspomnienie św. Stanisława Papczyńskiego, prezbitera;
  • w piątek (19V) rozpoczniemy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego;
  • w przyszłą niedzielę (21V) przeżywać będziemy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

 

 1. W piątek po Mszy popołudniowej nabożeństwo majowe oraz nowenna ku czci Bożego Miłosierdzia. Prośby i podziękowania można składać do skrzynki pod krzyżem przy wejściu do kaplicy lub tutaj.

 

 1. Zapraszamy personel szpitala, pacjentów i okolicznych mieszkańców do aktywnego włączania się w liturgię poprzez czytanie słowa Bożego na Mszy św. Osoby chętne do czytania lub śpiewu psalmu mogą wpisywać się na grafik zamieszczony na stronie internetowej kaplicy lub zgłosić taką chęć w zakrystii przed Mszą św.

 

 1. Wyjazd na pielgrzymkę służby zdrowia na Jasną Górę w sobotę o godz. 16.00 z parkingu szpitalnego. Koszt autokaru to 60 zł od osoby, płatne w dniu wyjazdu. Zostało jeszcze kilka wolnych miejsc.

 

 1. Na stronie internetowej pojawił się majowy quiz wiedzy o Matce Bożej. Na rozwiązania czekamy do końca maja. Na zwycięzcę czeka drobny upominek.

 

 1. Dziękujemy wszystkim uczestniczącym w nabożeństwach w naszej kaplicy za ofiary na tacę oraz za wszystkie ofiary indywidualne składane na jej utrzymanie. Dzięki tym środkom nasza kaplica nieustannie funkcjonuje i jest wyposażona we wszystkie paramenty liturgiczne. Serdeczne Bóg zapłać!

​​​​​​​

Kontakt

tel: 513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza w Tarnowie

ul. Lwowska 178A

33-100 Tarnów

email: kaplicatarnow@gmail.com