kaplicatarnow@gmail.com

ul. Lwowska 178A, 33-100 Tarnów 

513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu im. św. Łukasza w Tarnowie

06 maja 2023

Ogłoszenia duszpasterskie

5 Niedziela Wielkanocna –

7 maja 2023 r.

 

 1. W miesiącu maju, który w polskiej tradycji religijnej jest miesiącem Maryjnym, każdego dnia chcemy składać hołd Matce Bożej poprzez modlitwę Litanią loretańską. Nabożeństwa majowe w naszej kaplicy odbywają się:
  • od poniedziałku do piątku po Mszy św. o 14.30;
  • w soboty po Mszy św. o 6.30;
  • w niedziele  po Mszy św. o 15.15.

 

 1. W poniedziałek (8V) obchodzimy uroczystość ku czci św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i diecezji tarnowskiej.

 

 1. We środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 14.30.

 

 1. W piątek po Mszy popołudniowej nabożeństwo majowe oraz nowenna ku czci Bożego Miłosierdzia. Prośby i podziękowania można składać do skrzynki pod krzyżem przy wejściu do kaplicy lub tutaj.

 

 1. Zapraszamy personel szpitala, pacjentów i okolicznych mieszkańców do aktywnego włączania się w liturgię poprzez czytanie słowa Bożego na Mszy św. Osoby chętne do czytania lub śpiewu psalmu mogą wpisywać się na grafik zamieszczony na stronie internetowej kaplicy lub zgłosić taką chęć w zakrystii przed Mszą św.

 

 1. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w pierwszoczwartkową adorację Najświętszego Sakramentu w kaplicy. Zapraszamy ponownie w pierwszy czwartek czerwca.

 

 1. Ogólnopolska Pielgrzymka Służby Zdrowia na Jasną Górę odbędzie się w dniach 20-21 maja, tj. sobota i niedziela. Wyjazd autokarem z naszego szpitala w sobotę o godz. 16.00, aby dotrzeć na miejsce na Apel Jasnogórski, a następnie uczestniczyć w drodze krzyżowej na wałach, we Mszy św. w Kaplicy Jasnogórskiej oraz w nocnym czuwaniu przed Najświętszym Sakramentem. Nie przewidujemy noclegu, ale będzie możliwość odpoczynku w autokarze. Koszt autokaru to 60 zł od osoby, płatne w dniu wyjazdu. W niedzielę weźmiemy udział w konferencji oraz Mszy na szczycie Jasnej Góry o godz. 11.00. Zostało jeszcze kilka wolnych miejsc. Szczegóły programu pielgrzymki znajdziemy też na plakatach i na stronie internetowej.

 

 1. Na stronie internetowej pojawił się majowy quiz wiedzy o Matce Bożej. Na rozwiązania czekamy do końca maja. Na zwycięzcę czeka drobny upominek. Aby teraz przejść do quizu, kliknij tutaj.

 

Kontakt

tel: 513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza w Tarnowie

ul. Lwowska 178A

33-100 Tarnów

email: kaplicatarnow@gmail.com