kaplicatarnow@gmail.com

ul. Lwowska 178A, 33-100 Tarnów 

513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu im. św. Łukasza w Tarnowie

29 kwietnia 2023

Ogłoszenia duszpasterskie

4 Niedziela Wielkanocna –

Niedziela Dobrego Pasterza

30 kwietnia 2023 r.

 

 1. Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Modlitw o powołania do służby Bożej w Kościele. Chcemy prosić Chrystusa Dobrego Pasterza, aby nie zabrakło nowych pracowników w Bożej winnicy, którzy z mocą i poświęceniem  będą głosić Ewangelię i sprawować sakramenty.
   
 2. Rozpoczyna się miesiąc maj, który w polskiej tradycji religijnej jest miesiącem Maryjnym. Każdego dnia chcemy składać hołd Matce Bożej poprzez modlitwę Litanią loretańską. Nabożeństwa majowe w naszej kaplicy będą odbywać się:
  • od poniedziałku do piątku po Mszy św. o 14.30;
  • w soboty po Mszy św. o 6.30;
  • w niedziele  po Mszy św. o 15.15.
    
 3. 2 maja przeżywamy Dzień Flagi RP i Dzień Polonii i Polaków za Granicą. Pamiętajmy
  o wywieszeniu flagi, która jest naszym narodowym symbolem.
  Modlimy się również za tych, którzy wyemigrowali z naszej Ojczyzny, aby nie zatracili tożsamości narodowej i chrześcijańskich wartości, w jakich zostali wychowani.

   
 4. We środę (3V) przypada Uroczystość NMP Królowej Polski, głównej Patronki naszego narodu. Nasze myśli biegną w stronę jasnogórskiej ikony Czarnej Madonny, u której Polacy od wieków szukają nadziei i doznają niezawodnej pomocy. Msze św. w tym dniu w kaplicy w porządku niedzielnym: o 7.00, 10.30 i 15.15.
   
 5. W liturgii tego tygodnia przeżywać będziemy:
  • ​​​​​​​​​​​​​​we wtorek (2 V) – wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła;
  • we czwartek (4 V) –  wspomnienie św. Floriana, męczennika;
  • w sobotę (6 V) –  święto św. Filipa i Jakuba, Apostołów;
    
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca maja. Spowiedź w naszej kaplicy odbywa się zawsze przed Mszą św. lub po umówieniu na konkretną godzinę z kapelanem. Pamiętajmy też o przyjęciu Komunii św. wielkanocnej do dnia 4 czerwca.
   
 7. W pierwszy czwartek maja (4V) zapraszamy do naszej kaplicy na adorację Najświętszego Sakramentu. Adoracja trwać będzie w godzinach od 15.00 do 21.00. Szczegóły znajdziemy na informatorach oraz na stronie internetowej kaplicy. Zapraszamy do adoracji pracowników i pacjentów naszego szpitala a także odwiedzających i okolicznych mieszkańców.
   
 8. Ogólnopolska Pielgrzymka Służby Zdrowia na Jasną Górę odbędzie się w dniach 20-21 maja, tj. sobota i niedziela. Wyjazd autokarem z naszego szpitala w sobotę w godzinach popołudniowych, aby dotrzeć na miejsce na Apel Jasnogórski, a następnie uczestniczyć w drodze krzyżowej na wałach, we Mszy św. w Kaplicy Jasnogórskiej, a następnie w nocnym czuwaniu przed Najświętszym Sakramentem. Nie przewidujemy noclegu, ale będzie możliwość odpoczynku w autokarze. Koszt autokaru to około 50-60 zł od osoby, płatne w dniu wyjazdu. W niedzielę weźmiemy udział w konferencji oraz Mszy na szczycie Jasnej Góry o godz. 11.00. Zostało jeszcze kilka wolnych miejsc. Szczegóły programu pielgrzymki znajdziemy też na plakatach i na stronie internetowej.
  ​​​​​​​

Kontakt

tel: 513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza w Tarnowie

ul. Lwowska 178A

33-100 Tarnów

email: kaplicatarnow@gmail.com