kaplicatarnow@gmail.com

ul. Lwowska 178A, 33-100 Tarnów 

513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu im. św. Łukasza w Tarnowie

22 kwietnia 2023

Ogłoszenia duszpasterskie

3 Niedziela Wielkanocna –

23 kwietnia 2023 r.

 

 1. Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Biblijną i rozpoczynamy Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Uświadamiamy sobie fakt, że nasza wiara rodzi się ze słuchania i rozważania Słowa Bożego. Zechciejmy poświęcić dzisiejszy czas wolny na osobistą lekturę Pisma św.

 

 1. Przypominamy, że okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej trwa do Niedzieli Trójcy Świętej, czyli w tym roku do 4 czerwca. Zgodnie z przykazaniem kościelnym każdy katolik powinien w tym czasie przystąpić do spowiedzi i przyjąć Komunię św.

 

 1. Z uwagi na wypadającą dziś trzecią Niedzielę Wielkanocną, uroczystość ku czci św. Wojciecha, Patrona Polski, przeżywać będziemy jutro, w poniedziałek (24 IV). Msze św. w naszej kaplicy o 6.30 i 14.30.

 

 1. W tym tygodniu patronują nam ponadto:
  • we wtorek (25 IV) – św. Marek Ewangelista;
  • w sobotę (29 IV) – św. Katarzyna ze Sieny, patronka Europy.

 

 1. We środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 14.30.

 

 1. W piątek Msza św. o 14.30 a po niej nabożeństwo ku czci Bożego Miłosierdzia. Prośby i podziękowania można składać do skrzynki pod krzyżem przy wejściu do kaplicy lub tutaj.

 

 1. Zapraszamy personel szpitala, pacjentów i okolicznych mieszkańców do aktywnego włączania się w liturgię poprzez czytanie słowa Bożego na Mszy św. Osoby chętne do czytania lub śpiewu psalmu mogą wpisywać się na grafik zamieszczony na stronie internetowej kaplicy lub zgłosić taką chęć w zakrystii przed Mszą św.

 

 1. Ogólnopolska Pielgrzymka Służby Zdrowia na Jasną Górę odbędzie się w dniach 20-21 maja, tj. sobota i niedziela. Wyjazd autokarem z naszego szpitala w sobotę w godzinach popołudniowych (godzina będzie podana), aby dotrzeć na miejsce na Apel Jasnogórski, a następnie uczestniczyć w drodze krzyżowej na wałach. W sobotę o godz. 23.00 będziemy jeszcze brać udział we Mszy św. w Kaplicy Jasnogórskiej, a następnie w nocnym czuwaniu przed Najświętszym Sakramentem. Nie przewidujemy noclegu, ale będzie możliwość odpoczynku w autokarze. Koszt autokaru to około 50-60 zł od osoby, płatne w dniu wyjazdu. W niedzielę weźmiemy udział w konferencji oraz Mszy na szczycie Jasnej Góry o godz. 11.00. Zostało jeszcze kilka wolnych miejsc. Szczegóły programu pielgrzymki znajdziemy też na plakatach w gablotach i na stronie internetowej.

 

Kontakt

tel: 513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza w Tarnowie

ul. Lwowska 178A

33-100 Tarnów

email: kaplicatarnow@gmail.com