kaplicatarnow@gmail.com

ul. Lwowska 178A, 33-100 Tarnów 

513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu im. św. Łukasza w Tarnowie

16 kwietnia 2023

Ogłoszenia duszpasterskie

2 Niedziela Wielkanocna –  Miłosierdzia Bożego

16 kwietnia 2023 r.

 

  1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Miłosierdzia Bożego i rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Dziękujemy za wielki dar miłosierdzia, za łaskę sakramentu pokuty. Jako Kościół, napełniony paschalną radością, mamy za zadanie głosić i uobecniać Miłosierdzie Boże objawione w Jezusie Chrystusie, który cierpiał za grzeszny świat, prawdziwie zmartwychwstał i jest żywy pośród nas. W obecnej sytuacji wojny na Ukrainie szczególnie przyzywamy Bożego Miłosierdzia dla świata i naszej Ojczyzny, bo tylko ono jest niezawodnym ratunkiem dla ludzkości.

 

  1. Naszej kaplicy szpitalnej patronuje Jezus w tajemnicy Miłosierdzia Bożego. Z okazji Święta Miłosierdzia na terytorium Polski można zyskać dzisiaj odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami, za pobożne odmówienie Koronki do Bożego Miłosierdzia w kościele lub w kaplicy przed Najświętszym Sakramentem wystawionym w monstrancji lub przechowywanym w tabernakulum. Zapraszamy do wspólnej modlitwy Koronką w kaplicy dzisiaj o godz. 15.00.

 

  1. Przypominamy, że okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej trwa do Niedzieli Trójcy Świętej, czyli w tym roku do 4 czerwca. Zgodnie z przykazaniem kościelnym każdy katolik powinien w tym czasie przystąpić do spowiedzi i przyjąć Komunię św.

 

  1. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy we środę po Mszy św. o godz. 14.30.

 

  1. Ogólnopolska Pielgrzymka Służby Zdrowia na Jasną Górę odbędzie się w tym roku w dniach 20-21 maja, tj. sobota i niedziela. Organizujemy dwudniowy wyjazd autokarem z naszego szpitala. Koszt autokaru to 2800 zł podzielone przez liczbę uczestników. Można już w zakrystii zapisywać się na listę, gdyż liczba miejsc jest ograniczona.

 

  1. Zapraszamy personel szpitala, pacjentów i okolicznych mieszkańców do aktywnego włączania się w liturgię poprzez czytanie słowa Bożego na Mszy św. Osoby chętne do czytania lub śpiewu psalmu mogą wpisywać się na grafik zamieszczony na stronie internetowej kaplicy lub zgłosić taką chęć w zakrystii przed Mszą św.

 

  1. Pragniemy podziękować wszystkim uczestniczącym w nabożeństwach w naszej kaplicy za ofiary składane na niedzielną tacę. Są one przeznaczone na utrzymanie i wystrój naszej kaplicy.

 

Kontakt

tel: 513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza w Tarnowie

ul. Lwowska 178A

33-100 Tarnów

email: kaplicatarnow@gmail.com