kaplicatarnow@gmail.com

ul. Lwowska 178A, 33-100 Tarnów 

513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu im. św. Łukasza w Tarnowie

08 kwietnia 2023

Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

9 kwietnia 2023 r.

 

  1. Dzisiaj z głęboką wiarą i radością powtarzamy: „Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał! Alleluja!”. Chrystus żyje! Ostatnie słowo należy do Niego. Niech radość paschalna sprawi, że staniemy się świadkami Zmartwychwstałego Pana!

 

  1. Jutro drugi dzień Świąt Wielkiej Nocy. Msze św. w porządku niedzielnym. Składka z jutrzejszego dnia przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i w Tarnowie.

 

  1. Przez cały tydzień przeżywamy uroczystą Oktawę Wielkanocną, dlatego w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

  1. Przyszła niedziela to Niedziela Miłosierdzia Bożego. Jest to zarazem święto naszej kaplicy, która jest pod tym wezwaniem. Zapraszamy na modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00.

 

  1. Składamy serdeczne podziękowanie tym, którzy pomogli w dobrym przeżyciu Triduum Paschalnego w naszej kaplicy. Dziękujemy Siostrze Lucynie za przygotowanie dekoracji i kwiatów. Dziękujemy lektorom, ministrantom i naszemu organiście Patrykowi za posługę.

 

  1. Składamy serdeczne podziękowanie tym, którzy złożyli ofiary na kwiaty do kaplicy i Grobu Pańskiego, a są to pracownicy Centralnej Sterylizatorni, panie instrumentariuszki z Bloku Operacyjnego oraz wielu anonimowych ofiarodawców. Wielkie Bóg zapłać!

 

Kontakt

tel: 513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza w Tarnowie

ul. Lwowska 178A

33-100 Tarnów

email: kaplicatarnow@gmail.com