kaplicatarnow@gmail.com

ul. Lwowska 178A, 33-100 Tarnów 

513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu im. św. Łukasza w Tarnowie

25 marca 2023

Ogłoszenia duszpasterskie

5 Niedziela Wielkiego Postu „A”

26 marca 2023 r.

 

  1. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w naszej kaplicy w niedziele Wielkiego Postu o godz. 15.00 a po nich Msza św. Droga Krzyżowa w piątki o godz. 14.30, następnie Msza św. i Nowenna do Miłosierdzia Bożego. Prośby i podziękowania na piątkową nowennę prosimy składać do skrzynki pod krzyżem, przy wejściu do kaplicy lub tutaj. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. Za pobożny udział w Gorzkich Żalach i Drodze Krzyżowej można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 

  1. Codziennie przed Mszą św. lub w czasie ustalonym z kapelanem jest możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej. Niech nasze serca będą gotowe na te największe chrześcijańskie święta i na spotkanie ze zmartwychwstałym Panem. Zgodnie z przykazaniem kościelnym jesteśmy zobowiązani do skorzystania przynajmniej raz w roku z sakramentu pokuty i przyjęcia Komunii św. w okresie wielkanocnym.

 

  1. We środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 14.30.

 

  1. W tym tygodniu wypada pierwsza sobota kwietnia. A kolejna niedziela, to już Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej. Poświęcenie palm podczas każdej Mszy św.

 

  1. Zapraszamy personel szpitala, pacjentów i okolicznych mieszkańców do aktywnego włączania się w liturgię poprzez czytanie słowa Bożego na Mszy św. Osoby chętne do czytania lub śpiewu psalmu mogą wpisywać się na grafik zamieszczony na stronie internetowej kaplicy lub zgłosić taką chęć w zakrystii przed Mszą św.

 

  1. Na stronie internetowej kaplicy pojawiła się kolejna odsłona quizu na temat Wielkiego Postu. Na rozwiązania czekamy do 8 kwietnia.

 

  1. W Wielki Czwartek, o godz. 18.00, podczas Mszy Wieczerzy Pańskiej w naszej kaplicy, wystąpi Sanktuaryjny Chór Mieszany z Tuchowa pod dyrekcją Pana Doktora Jana Gładysza, wieloletniego organisty w Sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej. Już dziś zapraszamy Was na liturgię Wielkiego Czwartku do kaplicy.

 

  1. Krajowe Duszpasterstwo Służby Zdrowia informuje, że Ogólnopolska Pielgrzymka Służby Zdrowia na Jasną Górę odbędzie się w tym roku w dniach 20-21 maja, tj. sobota i niedziela. Planujemy dwudniowy wyjazd autokarem z naszego szpitala. Szczegóły będziemy podawać bliżej terminu. Można już w zakrystii zgłaszać chęć uczestnictwa.

 

Kontakt

tel: 513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza w Tarnowie

ul. Lwowska 178A

33-100 Tarnów

email: kaplicatarnow@gmail.com