kaplicatarnow@gmail.com

ul. Lwowska 178A, 33-100 Tarnów 

513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu im. św. Łukasza w Tarnowie

25 lutego 2023

Ogłoszenia duszpasterskie

1 Niedziela Wielkiego Postu „A”

26 lutego 2023 r.

 

 1. Rozpoczęliśmy Wielki Post a wraz ze Środą Popielcową rozpoczął się także czas Komunii świętej wielkanocnej, który potrwa aż do Niedzieli Trójcy Świętej. Przypominamy o przykazaniu kościelnym mówiącym o powinności skorzystania przynajmniej raz w roku z sakramentu pokuty i przyjęcia Komunii św. w okresie wielkanocnym. Codziennie przed Mszą św. lub w czasie ustalonym z kapelanem jest możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej. Niech nasze serca będą gotowe na te największe chrześcijańskie święta i na spotkanie ze zmartwychwstałym Panem.

 

 1. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w naszej kaplicy w niedziele Wielkiego Postu o godz. 15.00. Droga Krzyżowa w piątki o godz. 14.30, następnie Msza św. i Nowenna do Miłosierdzia Bożego. Prośby i podziękowania na piątkową nowennę prosimy składać do skrzynki pod krzyżem, przy wejściu do kaplicy lub tutaj. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. Za pobożny udział w Gorzkich Żalach i Drodze Krzyżowej można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

         

 1. W przyszłą niedzielę, w ramach Dzieła Misyjnego Kościoła „Ad Gentes” – Ku Narodom, poprzez modlitwę, post i ofiarę na tacę wspierać będziemy polskich misjonarzy pracujących na wszystkich kontynentach świata.

 

 1. We środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 14.30.
   
 2. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca marca. Okazja do spowiedzi w kaplicy przed Mszą św. lub po indywidualnym umówieniu z kapelanem.
   
 3. W pierwszy czwartek marca (2III) zapraszamy do naszej kaplicy na adorację Najświętszego Sakramentu. Adoracja trwać będzie w godzinach od 15.00 do 21.00. Szczegóły znajdziemy na informatorach oraz na stronie internetowej kaplicy. Zapraszamy do adoracji pracowników i pacjentów naszego szpitala a także odwiedzających i okolicznych mieszkańców.
   
 4. W sobotę (4 III) obchodzić będziemy święto św. Kazimierza, królewicza.

 

 1. Zapraszamy personel szpitala, pacjentów i okolicznych mieszkańców do aktywnego włączania się w liturgię poprzez czytanie słowa Bożego na Mszy św. Osoby chętne do czytania lub śpiewu psalmu mogą wpisywać się na grafik zamieszczony na stronie internetowej kaplicy lub zgłosić taką chęć w zakrystii przed Mszą św.

 

 1. Pragniemy podziękować personelowi ze wszystkich oddziałów szpitalnych, któremu nie jest obojętna troska o zaopatrzenie ciężko chorych w sakramenty święte. Jako kapelani staramy się dotrzeć do każdego pacjenta, ale są czasem nagłe przyjęcia, które mogą umknąć naszej uwadze. Dziękujemy za każdy telefon w tej sprawie. Wasza troska o zaopatrzenie pacjentów sakramentami jest budującym świadectwem Waszej wiary, za które bardzo dziękujemy.

 

 1. Na naszej stronie internetowej pojawił się quiz wiedzy na temat Wielkiego Postu. Na rozwiązania czekamy do 8 kwietnia. Na zwycięzcę czeka drobny upominek.

 

Kontakt

tel: 513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza w Tarnowie

ul. Lwowska 178A

33-100 Tarnów

email: kaplicatarnow@gmail.com