kaplicatarnow@gmail.com

ul. Lwowska 178A, 33-100 Tarnów 

513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu im. św. Łukasza w Tarnowie

18 lutego 2023

Ogłoszenia duszpasterskie

7 Niedziela Zwykła „A”

19 lutego 2023 r.

 

 1. Dzisiaj rozpoczynamy w naszej kaplicy nabożeństwo czterdziestogodzinne, które ma nas przygotować i wyciszyć na czas Wielkiego Postu. Najświętszy Sakrament będzie wystawiony do Mszy popołudniowej o 15.15, z przerwą na Mszę o 10.30. Natomiast w poniedziałek i we wtorek adoracja Jezusa Eucharystycznego rozpocznie się po Mszy św. o godz. 6.30 i trwać będzie aż do Mszy popołudniowej o 14.30. Prosimy, aby każdy znalazł chwilę na osobistą modlitwę i adorację. Kościół udziela odpustu zupełnego wiernemu, który nawiedzi Najświętszy Sakrament przynajmniej przez pół godziny w celu adoracji.
   
 2. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, który również dzisiaj rozpoczynamy, wykorzystajmy na modlitwę za uzależnionych od alkoholu a także osobistą decyzję o rezygnacji ze spożywania alkoholu przez czas Wielkiego Postu lub dłużej. Natomiast kwartalne dni modlitw o ducha pokuty będziemy przeżywali od Środy Popielcowej do przyszłej niedzieli.
   
 3. W tym tygodniu wejdziemy w okres Wielkiego Postu. Ma on nas przygotować na Święta Paschalne. Zewnętrznym znakiem naszego wkroczenia na drogę pokuty i nawrócenia będzie przyjęcie popiołu na głowę we Środę Popielcową. Msze św. w Popielec o 6.30, 10.30 i 14.30. Pamiętajmy, że w tym dniu obowiązuje nas post ścisły polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych oraz spożyciu w ciągu dnia jednego posiłku do syta i dwóch lekkich. Jeśli chodzi o chorych, to post ścisły ich nie obowiązuje. Składka w Środę Popielcową przeznaczona jest jako nasza jałmużna na cele charytatywne.
   
 4. Trwa wizytacja biskupia w parafii Serca Jezusowego. W najbliższy wtorek i Środę Popielcową będzie gościł w parafii bp Artur Ważny. Odwiedzi również naszą kaplicę
  i wygłosi słowo Boże w Popielec, podczas Mszy św. o godz. 10.30
  . Zapraszamy do liczniejszego udziału w tej właśnie Mszy.

   
 5. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w kaplicy będzie w każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 14.30, a po nim Msza św. i Nowenna do Bożego Miłosierdzia. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym będą w niedziele wielkopostne o godz. 15.00, a po nich Msza św.
   
 6. Okazja do spowiedzi w kaplicy przed Mszą św. lub po indywidualnym umówieniu
  z kapelanem.

   
 7. Zapraszamy personel szpitala, pacjentów i okolicznych mieszkańców do aktywnego włączania się w liturgię poprzez czytanie słowa Bożego na Mszy św. Osoby chętne do czytania lub śpiewu psalmu mogą wpisywać się na grafik zamieszczony na stronie internetowej kaplicy lub zgłosić taką chęć w zakrystii przed Mszą św.

 

Kontakt

tel: 513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza w Tarnowie

ul. Lwowska 178A

33-100 Tarnów

email: kaplicatarnow@gmail.com