kaplicatarnow@gmail.com

ul. Lwowska 178A, 33-100 Tarnów 

513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu im. św. Łukasza w Tarnowie

04 lutego 2023

Ogłoszenia duszpasterskie

5 Niedziela Zwykła „A”

5 lutego 2023 r.

 

 1. W najbliższą sobotę (11 lutego) będziemy obchodzić Światowy Dzień Chorego. Papież Franciszek zaapelował w orędziu o szacunek dla daru życia, podmiotowe podejście do pacjenta i zwrócenie uwagi na wymiar duchowy chorego. „Nie może być jakiejkolwiek zgody – pisze papież – na działania o charakterze eutanazji, wspomaganego samobójstwa, zaprzestania podtrzymywania życia, nawet wtedy, gdy stan choroby jest nieodwracalny”. Kościół dla umocnienia  duchowych i fizycznych sił chorego ma specjalny dar od Chrystusa – sakrament namaszczenia chorych, którego udzielamy w naszym szpitalu nieprzerwanie. Zapraszamy na Mszę św. w intencji chorych, cierpiących oraz za dyrekcję i pracowników Służby Zdrowia naszego szpitala w sobotę o godz. 14.30. Z przyczyn epidemiologicznych obchody Dnia Chorego będą bardzo skromne. Tym bardziej prosimy pracowników szpitala o obecność i wspólną modlitwę.

 

 1. W liturgii tego tygodnia przeżywać będziemy:
  • w poniedziałek (6 II): wspomnienie św. Pawła Miki i Towarzyszy, męczenników;
  • w piątek (10 II): wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy;
  • w sobotę (11 II): wspomnienie NMP z Lourdes i Światowy Dzień Chorego.

         

 1. We środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 14.30.

 

 1. W piątek po Mszy popołudniowej nabożeństwo ku czci Bożego Miłosierdzia. Prośby i podziękowania można składać do skrzynki pod krzyżem przy wejściu do kaplicy lub tutaj.

 

 1. Okazja do spowiedzi w kaplicy przed Mszą św. lub po indywidualnym umówieniu z kapelanem.

 

 1. Zapraszamy personel szpitala, pacjentów i okolicznych mieszkańców do aktywnego włączania się w liturgię poprzez czytanie słowa Bożego na Mszy św. Osoby chętne do czytania lub śpiewu psalmu mogą wpisywać się na grafik zamieszczony na stronie internetowej kaplicy lub zgłosić taką chęć w zakrystii przed Mszą św.

 

 1. Dziękujemy wszystkim, którzy włączają się w pierwszoczwartkową adorację Najświętszego sakramentu w naszej kaplicy. Zapraszamy ponownie w pierwszy czwartek marca.

​​​​​​​

Kontakt

tel: 513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza w Tarnowie

ul. Lwowska 178A

33-100 Tarnów

email: kaplicatarnow@gmail.com