kaplicatarnow@gmail.com

ul. Lwowska 178A, 33-100 Tarnów 

513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu im. św. Łukasza w Tarnowie

21 listopada 2020

Ogłoszenia duszpasterskie

XXXIV Niedziela „A” – 22.11.2020r.

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

 

 1. Dzisiaj ostatnia niedziela roku liturgicznego, obchodzona od 1925 roku jako Niedziela Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Uznajemy naszą całkowitą zależność od Niego i Jego panowanie nad czasem i wiecznością. Dzisiejsze Święto to równocześnie dzień patronalny Akcji Katolickiej oraz Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży a także Dzień Liturgicznej Służby Ołtarza.

 

 1. W dniu dzisiejszym –  za publiczne odmówienie Aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi – możemy uzyskać odpust zupełny. Odmówimy ten akt wraz z Litanią do Serca Pana Jezusa przed Najświętszym Sakramentem.

 

 1. Jeszcze przez cały najbliższy tydzień, po Mszach św. o 14.30, modlimy się wypominkami połączonymi z Koronką do Bożego Miłosierdzia za zmarłych.

 

 1. W liturgii tego tygodnia obchodzimy:
  • we wtorek (24 XI) – wspomnienie św. Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy, męczenników;
  • w sobotę (28 XI) przypada 11. rocznica konsekracji biskupiej naszego ordynariusza biskupa Andrzeja Jeża. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie za Jego osobę i posługę. Niech go Pan strzeże, zachowa w zdrowiu i broni przed nieprzyjaciółmi Kościoła.
   ​​​​​​​
 2. W przyszłą niedzielę (29 XI) rozpoczynamy okres Adwentu, czyli przygotowania duchowego na przyjście Zbawiciela na końcu czasów, jak również w tajemnicy Bożego Narodzenia. Rozpoczniemy tym samym nowy rok liturgiczny oraz nowennę przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP.

 

 1. Przygotujmy nasze serca na Adwent przez spowiedź sakramentalną. Można z niej skorzystać w zakrystii po skończonej Mszy św. lub po umówieniu dogodnej godziny z kapelanem. Serdecznie zapraszamy.

 

 1. W zakrystii są do nabycia Kalendarze dla miast i wsi na 2021 rok, w cenie 23 zł.

 

 1. Z uwagi na pandemię odwołane są obchody szpitalne kapelanów związane z udzielaniem Komunii św. pacjentom. Cały czas jednak chorzy – również na oddziałach covidowych –  mogą korzystać z sakramentu pokuty i namaszczenia chorych. Bardzo prosimy personel, aby zainteresowanych pacjentów powiadamiał o takiej możliwości oraz – tak jak do tej pory – informował kapelanów o pacjentach, którzy pragną z tych sakramentów skorzystać albo ich stan zdrowia jest ciężki i zagraża życiu.​​​​​​​

Kontakt

tel: 513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza w Tarnowie

ul. Lwowska 178A

33-100 Tarnów

email: kaplicatarnow@gmail.com