kaplicatarnow@gmail.com

ul. Lwowska 178A, 33-100 Tarnów 

513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu im. św. Łukasza w Tarnowie

28 stycznia 2023

Ogłoszenia duszpasterskie

4 Niedziela Zwykła „A”

29 stycznia 2023 r.

 

 1. Wkrótce rozpoczynamy miesiąc luty, który w tradycji Kościoła poświęcony jest modlitwom za konających. Polecamy ich miłosierdziu Boga, aby udzielił im przebaczenia grzechów. Niech westchnienie w intencji tych, którzy przechodzą granicę życia i śmierci, zwłaszcza na oddziałach naszego szpitala, towarzyszy nam w nadchodzącym miesiącu.
   
 2. We czwartek (2 II) przeżywać będziemy święto Ofiarowania Pańskiego zwane inaczej świętem Matki Bożej Gromnicznej. Czcimy w tym dniu pamiątkę przyniesienia Dzieciątka Jezus przez Maryję i Józefa do świątyni jerozolimskiej. Msze św. w naszej kaplicy o godz. 6.30, 10.30 i 14.30. Na każdej Mszy poświęcimy gromnice, dlatego prosimy o ich przyniesienie. Świeca ma przypominać, że Chrystus jest światłością świata i nieustannie oświeca drogi naszego życia a zapalana podczas burz czy gradobicia gromnica chroni nas przed niebezpieczeństwem a także wpisuje się w trudny moment przejścia osoby bliskiej z tego świata do wieczności, dlatego pamiętajmy, aby zapalać ją przy osobie konającej i nie wstydźmy się tego. Także tutaj, w szpitalu, wiele osób z personelu to czyni. Dziękujemy za wasze świadectwo wiary i ufności w opiekę Maryi i Jej Syna. Gdyby na którymś oddziale brakowało gromnicy, prosimy o zgłoszenie się do nas po jej odbiór. 2 lutego to również Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Obejmujemy nasza modlitwą osoby zakonne, a zwłaszcza Siostrę Lucynę posługującą w naszym szpitalu. Składka w tym dniu przeznaczona będzie na działalność i utrzymanie zakonów klauzurowych.
   
 3. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca lutego. Okazja do spowiedzi w kaplicy przed Mszą św. lub po indywidualnym umówieniu z kapelanem.

 

 1. We środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 14.30.

 

 1. W pierwszy czwartek lutego (2II) zapraszamy do naszej kaplicy na adorację Najświętszego Sakramentu. Adoracja trwać będzie w godzinach od 15.00 do 21.00. Szczegóły znajdziemy na informatorach oraz na stronie internetowej kaplicy. Zapraszamy do adoracji pracowników i pacjentów naszego szpitala a także odwiedzających i okolicznych mieszkańców.

 

 1. W piątek Msza św. o 14.30 a po niej nabożeństwo ku czci Bożego Miłosierdzia. Prośby i podziękowania można składać do skrzynki pod krzyżem przy wejściu do kaplicy lub tutaj.

 

 1. Zapraszamy personel szpitala, pacjentów i okolicznych mieszkańców do aktywnego włączania się w liturgię poprzez czytanie słowa Bożego na Mszy św. Osoby chętne do czytania lub śpiewu psalmu mogą wpisywać się na grafik zamieszczony na stronie internetowej kaplicy lub zgłosić taką chęć w zakrystii przed Mszą św.

 

Kontakt

tel: 513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza w Tarnowie

ul. Lwowska 178A

33-100 Tarnów

email: kaplicatarnow@gmail.com