kaplicatarnow@gmail.com

ul. Lwowska 178A, 33-100 Tarnów 

513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu im. św. Łukasza w Tarnowie

14 stycznia 2023

Ogłoszenia duszpasterskie

2 Niedziela Zwykła „A”

15 stycznia 2023 r.

 

 1. We środę (18 I) rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Chrystus wzywa każdego z nas należącego do wspólnoty Kościoła, aby dać światu świadectwo jedności i miłości. Będziemy prosić Boga, aby nastała jedna Owczarnia pod wodzą jednego Pasterza – Chrystusa.

 

 1. W liturgii tego tygodnia przeżywać będziemy:
  • we wtorek (17 I): wspomnienie św. Antoniego, opata;
  • we czwartek (19 I): wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa;
  • w sobotę (21 I): wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy;
  • w przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Niedzielę Słowa Bożego.

W sobotę i w niedzielę przypada Dzień Babci i Dzień Dziadka. Składamy im życzenia błogosławieństwa Bożego i zdrowia a zmarłych polecamy Bożemu Miłosierdziu.

 

 1. Okazja do spowiedzi w kaplicy zawsze przed Mszą św. lub po indywidualnym umówieniu z kapelanem.
   
 2. We środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 14.30.

 

 1. W piątek Msza św. o 14.30 a po niej nabożeństwo ku czci Bożego Miłosierdzia. Prośby i podziękowania można składać do skrzynki pod krzyżem przy wejściu do kaplicy lub tutaj.

 

 1. Zapraszamy personel szpitala, pacjentów i okolicznych mieszkańców do aktywnego włączania się w liturgię poprzez czytanie słowa Bożego na Mszy św. Osoby chętne do czytania lub śpiewu psalmu mogą wpisywać się na grafik zamieszczony na stronie internetowej kaplicy lub zgłosić taką chęć w zakrystii przed Mszą św.

 

 1. We środę, 18 stycznia, o godz. 18.00, w auli Akademii Nauk Stosowanych w Tarnowie, budynek C, odbędzie się koncert charytatywny dla Marysi i Hani – sióstr z Tarnowa, które urodziły się z rdzeniowym zanikiem mięśni. Podczas koncertu zbierane będą datki na terapię genową obu dziewczynek. Zapraszamy do udziału.

 

 1. Niech błogosławieństwo Boże prowadzi nas i umacnia. Niech pobudza do tego, abyśmy nieustannie byli właściwymi drogowskazami dla bliźnich i w ten sposób budowali jedność w naszych domach, miejscach pracy, salach szpitalnych i we wszędzie tam, gdzie pośle nas Pan.

​​​​​​​

Kontakt

tel: 513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza w Tarnowie

ul. Lwowska 178A

33-100 Tarnów

email: kaplicatarnow@gmail.com