kaplicatarnow@gmail.com

ul. Lwowska 178A, 33-100 Tarnów 

513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu im. św. Łukasza w Tarnowie

07 stycznia 2023

Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Chrztu Pańskiego „A”

8 stycznia 2023 r.

 

 1. Wspominając dzisiaj chrzest Pana Jezusa w Jordanie, myślimy także o naszym chrzcie, który jest początkiem i fundamentem chrześcijańskiego życia. W tym sakramencie otrzymaliśmy godność dziecka Bożego oraz nadprzyrodzone cnoty wiary, nadziei i miłości, które mamy rozwijać w ciągu naszego życia. Podziękujmy dzisiaj Bogu za łaskę naszego chrztu, za naszych rodziców i chrzestnych.
  Dzisiejsza niedziela kończy okres Bożego Narodzenia w liturgii. Tradycyjnie jednak śpiew kolęd i wystrój bożonarodzeniowy towarzyszyć nam będą do święta Ofiarowania Pańskiego, czyli do 2 lutego.
   

 2. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w pierwszoczwartkową adorację Najświętszego Sakramentu w naszej kaplicy. Zapraszamy ponownie w pierwszy czwartek lutego.
   

 3. We środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 14.30.
   

 4. W piątek o 14.30 Msza św. a po niej nabożeństwo ku czci Bożego Miłosierdzia. Prośby i podziękowania można składać do skrzynki pod krzyżem przy wejściu do kaplicy lub tutaj.
   

 5. Z sakramentu pokuty można skorzystać przed Mszą św. lub po indywidualnym umówieniu z kapelanem.
   

 6. Dziękujemy wszystkim dobroczyńcom za przekazane dary dla ubogich na Ukrainie. Wielkie Bóg zapłać za serce i życzliwość!

 

 1. Zapraszamy personel szpitala, pacjentów i okolicznych mieszkańców do aktywnego włączania się w liturgię poprzez czytanie słowa Bożego na Mszy św. Osoby chętne do czytania lub śpiewu psalmu mogą wpisywać się na grafik zamieszczony na stronie internetowej kaplicy lub zgłosić taką chęć w zakrystii przed Mszą św.
   

 2. Dziękujemy osobom, które zadeklarowały chęć przyjęcia nas z wizytą kolędową. Plan kolejnej wizyty kolędowej przedstawia się następująco:

  • Sobota, 14 stycznia 2023 r., od godziny 10.00:
   Osiedle nauczycielskie, ulice: Alpejska, Apenińska, Bieszczadzka, Karpacka, Pienińska, Podhalańska, Sudecka, Tatrzańska, Gorczańska.

  • Sobota, 14 stycznia 2023 r., od godziny 14.00:
   Ulice: Rzędzińska, Skrzyszowska, Wiadukt, Szara, Okrężna 9a, Lwowska 203

 

Kontakt

tel: 513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza w Tarnowie

ul. Lwowska 178A

33-100 Tarnów

email: kaplicatarnow@gmail.com