kaplicatarnow@gmail.com

ul. Lwowska 178A, 33-100 Tarnów 

513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu im. św. Łukasza w Tarnowie

01 stycznia 2023

Ogłoszenia duszpasterskie

Świętej Bożej Rodzicielki Maryi „A” (niedziela)

1 stycznia 2023 r.

 

 1. W piątek (6 I) przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana tradycyjnie Świętem Trzech Króli. Jest to zarazem Dzień Dzieła Misyjnego Diecezji Tarnowskiej oraz Misyjny Dzień Dziecka. Składka w kościołach z tego dnia przeznaczona jest na cele misyjne. Msze św. w kaplicy w porządku niedzielnym. Po każdej Mszy św. będzie poświęcenie złota, kadzidła i mirry.
   

 2. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca stycznia. Ze spowiedzi sakramentalnej można skorzystać przed Mszą św. lub po umówieniu się na dogodną godzinę z kapelanem.
   

 3. We środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 14.30.
   

 4. W pierwszy czwartek stycznia (5 I) zapraszamy do naszej kaplicy na adorację Najświętszego Sakramentu. Adoracja trwać będzie w godzinach od 15.00 do 21.00. Szczegóły znajdziemy na informatorach oraz na stronie internetowej kaplicy. Zapraszamy do adoracji pracowników i pacjentów naszego szpitala a także odwiedzających i okolicznych mieszkańców.
   

 5. Dziękujemy za dotychczasowe dary dla Ukrainy. Można je jeszcze składać do 6 stycznia.
   

 6. Za tydzień będziemy przeżywać Niedzielę Chrztu Pańskiego kończącą okres Bożego Narodzenia w liturgii. Tradycyjnie jednak śpiew kolęd i wystrój bożonarodzeniowy towarzyszyć nam będzie do 2 lutego, czyli do Święta Ofiarowania Pańskiego. Serdecznie dziękujemy siostrze Lucynie i Patrykowi – naszemu organiście – za świąteczne udekorowanie kaplicy.
   

 7. Zapraszamy personel szpitala, pacjentów i okolicznych mieszkańców do aktywnego włączania się w liturgię poprzez czytanie słowa Bożego na Mszy św. Osoby chętne do czytania lub śpiewu psalmu mogą wpisywać się na grafik zamieszczony na stronie internetowej kaplicy lub zgłosić taką chęć w zakrystii przed Mszą św.
   

 8. Dziękujemy osobom, które zadeklarowały chęć przyjęcia nas z wizytą kolędową. Informujemy, że na ulicę Marusarz oraz ulice przyległe do niej, czyli: Bystrą, Białoszewskiego, Środkową, Spadową i Potok udamy się w sobotę, 7 stycznia, od godziny 10.00, rozpoczynając we dwóch od początku i od końca ulicy Marusarz ku środkowym numerom. Pozostałe terminy kolędy podamy w uroczystość Trzech Króli.

 

Kontakt

tel: 513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza w Tarnowie

ul. Lwowska 178A

33-100 Tarnów

email: kaplicatarnow@gmail.com