kaplicatarnow@gmail.com

ul. Lwowska 178A, 33-100 Tarnów 

513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu im. św. Łukasza w Tarnowie

24 grudnia 2022

Ogłoszenia duszpasterskie

Boże Narodzenie „A” (niedziela)

25 grudnia 2022 r.

 

 1. Jutro drugi dzień oktawy Bożego Narodzenia, święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze św. w kaplicy w porządku niedzielnym.
   

 2. W liturgii tego tygodnia obchodzimy jeszcze:

  • we wtorek (27XII) – święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty;

  • we środę (28 XII) – święto Świętych Młodzianków Męczenników;

  • w piątek (30 XII) – święto Świętej Rodziny z Nazaretu: Jezusa, Maryi i Józefa. W naszej diecezji jest to dzień jubileuszy małżeńskich.
    

 3. W sobotę (31XII) pożegnamy Stary Rok. Serdecznie zapraszamy do naszej kaplicy na Mszę św. o godz. 14.30. Po niej – wobec Jezusa w Najświętszym Sakramencie – odśpiewamy błagalne Suplikacje o pokój dla Ukrainy i świata oraz dziękczynne Ciebie Boga wysławiamy.
   

 4. W przyszłą niedzielę Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki – Nowy Rok. Jest to zarazem Światowy Dzień Modlitw o Pokój i pierwszy dzień nowego 2023 roku.
   

 5. Dziękujemy za dotychczasowe dary na pomoc Ukrainie. Można je jeszcze składać do 6 stycznia. Zebraną pomoc przekażemy tam, gdzie ona będzie najbardziej potrzebna.
   

 6. Zapraszamy personel szpitala, pacjentów i okolicznych mieszkańców do aktywnego włączania się w liturgię poprzez czytanie słowa Bożego na Mszy św. Osoby chętne do czytania lub śpiewu psalmu mogą wpisywać się na grafik zamieszczony na stronie internetowej kaplicy lub zgłosić taką chęć w zakrystii przed Mszą św.
   

 7. W tym roku, po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią, kapłani z parafii NSPJ udają się z wizytą duszpasterską do parafian, którzy wyrazili chęć przyjęcia kapłana do swojego domu z kolędą. Nam – kapelanom – przypadły w udziale ulica Heleny Marusarz oraz całe Osiedle Nauczycielskie. Osoby z tych ulic, które uczęszczają do naszej kaplicy, chciałyby przyjąć kapłana po kolędzie a nie zgłosiły jeszcze w parafii takiej chęci, prosimy o zabranie z tylnych ławek zaproszeń, na których wpisujemy: 1) nazwisko, 2) adres oraz 3) numer telefonu. Osoby z ul. Marusarz i z Osiedla Nauczycielskiego, którzy już oddali swoje zaproszenia w parafii Serca Jezusa, nie muszą tego robić po raz kolejny. Wypełnione karty prosimy przynieść do niedzieli, 1 stycznia, do naszej zakrystii lub złożyć na tacę podczas składki w kaplicy. Prosimy również poinformować sąsiadów. Terminy kolędy będą ogłoszone po Nowym Roku.

Kontakt

tel: 513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza w Tarnowie

ul. Lwowska 178A

33-100 Tarnów

email: kaplicatarnow@gmail.com