kaplicatarnow@gmail.com

ul. Lwowska 178A, 33-100 Tarnów 

513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu im. św. Łukasza w Tarnowie

17 grudnia 2022

Ogłoszenia duszpasterskie

IV Niedziela Adwentu „A”

18 grudnia 2022 r.

 

 1. Przed nami ostatnie dni oczekiwania i przygotowania na Boże Narodzenie. Oczyśćmy nasze serca i wypełnijmy łaską w sakramencie pokuty. Ze spowiedzi w kaplicy można skorzystać przed Mszą św. Ponadto we środę, czwartek i piątek będzie również obecny w konfesjonale dyżurny kapelan w godzinach od 13.30 do 14.30 oraz po Mszy popołudniowej od 15.00 do 16.00. W wigilię spowiedzi już nie będzie.
   
 2. Zapraszamy na Msze roratnie od poniedziałku do soboty o 6.30. Bez zmian pozostają również Msze o 14.30 od poniedziałku do piątku.
   
 3. W sobotę Wigilia Bożego Narodzenia. Zadbajmy o chrześcijański wymiar wigilijnej wieczerzy. Niech towarzyszy jej wspólna modlitwa, czytanie Ewangelii o narodzeniu Zbawiciela, łamanie się opłatkiem i śpiew kolęd. Niech wigilijny wieczór będzie okazją do pojednania się i przebaczenia krzywd, urazów i niechęci. Ostatnie roraty będą w sobotę o 6.30.
   
 4. W zakrystii a także w butiku odzieżowym są do nabycia świece „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”. Zachęcamy do wsparcia tej corocznej akcji Caritas. Minimalna ofiara za dużą świecę wynosi 24 zł. Są także do nabycia poświęcone opłatki na stół wigilijny w cenie 5 zł.
   
 5. „Pasterka” w kaplicy będzie tradycyjnie o północy. W Boże Narodzenie i drugi dzień świąt Msze św. w tradycyjnym porządku o godz. 7.00, 10.30 i 15.15. Nie będzie rano śpiewu Godzinek.
   
 6. Tradycyjnie wzorem ubiegłych lat chcemy się włączyć w pomoc ubogim na Ukrainie i prosimy o dary materialne, które można składać do 6 stycznia. Chodzi głównie o artykuły spożywcze długoterminowe oraz słodycze a także chemię codziennego użytku i przybory szkolne. Dary te można składać do zakrystii lub do kosza w przedsionku kaplicy. Razem z panem Grzegorzem Olszówką z naszego szpitala, który od lat pomaga ludziom na Ukrainie, przekażemy tę pomoc tam, gdzie ona będzie najbardziej potrzebna.
   
 7. Zapraszamy personel szpitala, pacjentów i okolicznych mieszkańców do aktywnego włączania się w liturgię poprzez czytanie słowa Bożego na Mszy św. Osoby chętne do czytania lub śpiewu psalmu mogą wpisywać się na grafik zamieszczony na stronie internetowej kaplicy lub zgłosić taką chęć w zakrystii przed Mszą św.
   
 8. Zapraszamy do rozwiązywania quizów adwentowych na naszej stronie internetowej. Więcej szczegółów można znaleźć tutaj.
   

Kontakt

tel: 513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza w Tarnowie

ul. Lwowska 178A

33-100 Tarnów

email: kaplicatarnow@gmail.com