kaplicatarnow@gmail.com

ul. Lwowska 178A, 33-100 Tarnów 

513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu im. św. Łukasza w Tarnowie

10 grudnia 2022

Ogłoszenia duszpasterskie

III Niedziela Adwentu „A” - Gaudete

11 grudnia 2022 r.

 

 1. Różowy kolor szat liturgicznych oznacza jutrzenkę zwiastującą wschodzące słońce. Tym Słońcem opromieniającym ciemności świata, jest Zbawiciel, który narodzi się z Dziewicy Maryi. Od dzisiaj rozpoczynają się kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin na wzór Świętej Rodziny z Nazaretu. Polecajmy Panu Bogu nasze rodziny prosząc dla nich o łaskę wierności Bożym przykazaniom oraz o miłość i wzajemny szacunek.
   
 2. Zapraszamy na Msze roratnie od poniedziałku do soboty o 6.30. Bez zmian pozostają również Msze św. o godz. 14.30 od poniedziałku do piątku.
   
 3. Przygotujmy nasze serca na przyjście Pana przez spowiedź sakramentalną. Można z niej skorzystać w naszej kaplicy przed Mszą św. lub po umówieniu na konkretną godzinę z kapelanem. Nie zostawiajmy sakramentu pokuty na ostatnie dni przed świętami.
   
 4. W liturgii tego tygodnia obchodzimy:
  • we wtorek (13 XII) – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy. Modlimy się w tym dniu za ofiary stanu wojennego.
  • we środę (14 XII) – wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.
    
 5. We środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 14.30.
   
 6. W piątek (16 XII) rozpoczniemy Nowennę do Dzieciątka Jezus przed Uroczystością Bożego Narodzenia.
   
 7. Tradycyjnie wzorem ubiegłych lat chcemy się włączyć w pomoc Kościołowi na Wschodzie i prosimy o dary na Ukrainę, które można składać do 6 stycznia. Chodzi głównie o artykuły spożywcze długoterminowe (np. olej, cukier, ryż, makaron, konserwy) oraz słodycze a także chemię codziennego użytku i przybory szkolne. Dary te można już składać do specjalnego kosza w przedsionku kaplicy. Razem z panem Grzegorzem Olszówką z naszego szpitala, który od lat pomaga ludziom na Ukrainie, przekażemy tę pomoc najbardziej potrzebującym.
   
 8. W zakrystii są do nabycia duże świece „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”. Zachęcamy do wsparcia tej corocznej akcji Caritas. Minimalna ofiara za dużą świecę wynosi 24 zł. Są także do nabycia poświęcone opłatki na stół wigilijny w cenie 5 zł.
   
 9. Zapraszamy personel szpitala, pacjentów i okolicznych mieszkańców do aktywnego włączania się w liturgię poprzez czytanie słowa Bożego na Mszy św. Osoby chętne do czytania lub śpiewu psalmu mogą wpisywać się na grafik czytań zamieszczony na stronie internetowej kaplicy na wybraną przez siebie Mszę świętą lub zgłosić taką chęć w zakrystii przed Mszą św.
 10. Na czas Adwentu na naszej stronie internetowej przygotowaliśmy kalendarz adwentowy składający z mini quizów – po jednym na każdy dzień Adwentu. Zapraszamy do jego rozwiązywania. Więcej szczegółów tutaj.

 

Kontakt

tel: 513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza w Tarnowie

ul. Lwowska 178A

33-100 Tarnów

email: kaplicatarnow@gmail.com