kaplicatarnow@gmail.com

ul. Lwowska 178A, 33-100 Tarnów 

513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu im. św. Łukasza w Tarnowie

03 grudnia 2022

Ogłoszenia duszpasterskie

II Niedziela Adwentu „A”

4 grudnia 2022 r.

 

 1. Dzisiejsza niedziela jest Dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie, a zwłaszcza Ukrainie zmagającej się z rosyjską agresją. Tradycyjnie, wzorem ubiegłych lat, chcemy się włączyć w tę pomoc i prosimy o dary na Ukrainę, które można składać do 6 stycznia. Chodzi głównie o artykuły spożywcze długoterminowe (np. olej, cukier, ryż, makaron, konserwy) oraz słodycze a także chemię codziennego użytku i przybory szkolne. Dary te można już składać do specjalnego kosza w przedsionku kaplicy. Razem z panem Grzegorzem Olszówką z naszego szpitala, który od lat pomaga ludziom na Ukrainie, przekażemy tę pomoc tam, gdzie ona będzie najbardziej potrzebna.
   
 2. Zapraszamy na Msze roratnie od poniedziałku do soboty o 6.30. Bez zmian pozostają również Msze św. o godz. 14.30 od poniedziałku do piątku.
   
 3. Przygotujmy nasze serca na przyjście Pana przez spowiedź sakramentalną. Można z niej skorzystać w naszej kaplicy przed Mszą św. lub po umówieniu na konkretną godzinę z kapelanem. Nie zostawiajmy sakramentu pokuty na ostatnie dni przed świętami.
   
 4. W liturgii tego tygodnia obchodzimy:
  • we środę (7 XII) – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła;
  • we czwartek (8 XII) – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. w kaplicy o 6.30, 10.30 i 14.30, w czasie których odnowimy nasz Akt zawierzenia się Maryi Niepokalanej przed Jej figurą. Również w Niepokalane Poczęcie od godziny 12.00 do 13.00 – z ustanowienia samej Matki Bożej – przeżywać będziemy Godzinę łaski dla świata. Zapraszamy na tę szczególną godzinę do modlitewnego trwania przy Niepokalanej i wystawionym Najświętszym Sakramencie w naszej kaplicy.
    
 5. W zakrystii są do nabycia świece „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”. Zachęcamy do wsparcia tej corocznej akcji Caritas. Minimalna ofiara za dużą świecę wynosi 24 zł. Są także do nabycia poświęcone opłatki na stół wigilijny. 
   
 6. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w pierwszoczwartkową adorację Najświętszego Sakramentu w naszej kaplicy. Zapraszamy ponownie w pierwszy czwartek stycznia nowego roku.
   
 7. Diecezjalne Centrum Pielgrzymowania im. św. Jana Pawła II w Starym Sączu organizuje rekolekcje dla pracowników służby zdrowia w dniach 5-7 grudnia 2022. Można jeszcze się zapisywać. Szczegóły znajdziemy na plakatach oraz na tutaj.
   
 8. Zapraszamy personel szpitala, pacjentów i okolicznych mieszkańców do aktywnego włączania się w liturgię poprzez czytanie słowa Bożego na Mszy św. Osoby chętne do czytania mogą wpisywać się na grafik czytań zamieszczony na stronie internetowej kaplicy na wybraną przez siebie Mszę świętą lub zgłosić taką chęć w zakrystii przed Mszą św.
   
 9. Na czas Adwentu na naszej stronie internetowej przygotowaliśmy kalendarz adwentowy składający z mini quizów – po jednym na każdy dzień Adwentu. Zapraszamy do jego rozwiązywania. Więcej szczegółów można znaleźć tutaj.

 

Kontakt

tel: 513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza w Tarnowie

ul. Lwowska 178A

33-100 Tarnów

email: kaplicatarnow@gmail.com