kaplicatarnow@gmail.com

ul. Lwowska 178A, 33-100 Tarnów 

513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu im. św. Łukasza w Tarnowie

26 listopada 2022

Ogłoszenia duszpasterskie

 I Niedziela Adwentu „A”

27 listopada 2022 r.

 

 1. Dzisiaj rozpoczyna się Adwent, a tym samym nowy rok liturgiczny w Kościele. Adwent ma podwójny wymiar:

  • eschatologiczny – jest oczekiwaniem na powtórne przyjście Chrystusa na końcu wieków;

  • liturgiczny – ma nas przygotować na pamiątkę obchodu Świąt Bożego Narodzenia.
   Najpiękniejszym wzorem adwentowego czuwania na przyjście Pana jest Maryja Niepokalana, której figura na stałe zagościła w naszej kaplicy. Przez pośrednictwo Niepokalanej starajmy się naśladować Jej bezgraniczne zawierzenie Bogu.
    

 2. Zapraszamy na Msze roratnie od poniedziałku do soboty o 6.30. Bez zmian pozostają również Msze św. o godz. 14.30 od poniedziałku do piątku.
   

 3. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca grudnia. Przygotujmy nasze serca na przyjście Pana przez spowiedź sakramentalną. Można z niej skorzystać w kaplicy przed Mszą św. lub po umówieniu się na dogodną godzinę z kapelanem.
   

 4. W pierwszy czwartek grudnia (1XII) zapraszamy do naszej kaplicy na adorację Najświętszego Sakramentu. Adoracja trwać będzie w godzinach od 15.00 do 21.00. Szczegóły znajdziemy na informatorach oraz na stronie internetowej kaplicy. Zapraszamy do adoracji pracowników i pacjentów naszego szpitala a także odwiedzających i okolicznych mieszkańców.
   

 5. W poniedziałek przypada 13. rocznica konsekracji biskupiej naszego ordynariusza biskupa Andrzeja Jeża. Pamiętajmy o modlitwie za Jego osobę i posługę. Niech go Pan strzeże, zachowa w zdrowiu i broni przed nieprzyjaciółmi Kościoła.
   

 6. W liturgii tego tygodnia obchodzimy:

  • we środę (30 XI) – święto św. Andrzeja, Apostoła;

  • w sobotę (3 XII) – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera;
    

 7. W przyszłą niedzielę (4 XII) będziemy przeżywali Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Tradycyjnie wzorem ubiegłych lat chcemy się włączyć w tę pomoc i prosimy o dary na Ukrainę, które będzie można składać do 6 stycznia do specjalnego kosza w przedsionku kaplicy. Chodzi głównie o artykuły spożywcze długoterminowe (np. olej, cukier, ryż, makaron, konserwy) oraz słodycze a także chemię codziennego użytku i przybory szkolne. Razem z panem Grzegorzem Olszówką z naszego szpitala, który od lat pomaga ludziom na Ukrainie, przekażemy tę pomoc tam, gdzie ona będzie najbardziej potrzebna.
   

 8. Na czas Adwentu na naszej stronie internetowej przygotowaliśmy kalendarz adwentowy składający z mini quizów – po jednym na każdy dzień Adwentu. Zapraszamy do jego rozwiązywania. Więcej szczegółów można znaleźć tutaj.

   

Kontakt

tel: 513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza w Tarnowie

ul. Lwowska 178A

33-100 Tarnów

email: kaplicatarnow@gmail.com