kaplicatarnow@gmail.com

ul. Lwowska 178A, 33-100 Tarnów 

513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu im. św. Łukasza w Tarnowie

15 listopada 2020

Ogłoszenia duszpasterskie

XXXIII Niedziela Zwykła – 15.11.2020r.

 

 1. Dzisiejsza niedziela w Kościele powszechnym obchodzona jest jako Światowy Dzień Ubogich. Może i w naszym sąsiedztwie, okolicy, miejscu pracy są osoby potrzebujące pomocy. Otwórzmy nasze serca na każdą ludzką biedę i chętnie włączmy się w działalność organizacji społecznych i kościelnych, jak np. Caritas, aby pomagać innym.

 

 1. Przez cały listopad, po Mszach św. o 14.30, modlimy się wypominkami połączonymi z Koronką do Bożego Miłosierdzia. W niedziele listopada wypominki z Koronką za zmarłych o 15.00.

 

 1. W liturgii tego tygodnia obchodzimy:
  • we wtorek (17 XI) – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy;
  • we środę (18 XI) – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy;
  • w piątek (20 XI) – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera;
  • w sobotę (21 XI) – Ofiarowanie NMP i Dzień Życia Kontemplacyjnego;
  • w przyszłą niedzielę (22 XI) – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela kończąca rok liturgiczny.
    
 2. Zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty w naszej kaplicy. Reżim sanitarny wykluczył na jakiś czas spowiedź w konfesjonałach, ale zawsze można skorzystać ze spowiedzi w zakrystii po skończonej Mszy św. lub po ustaleniu dogodnej godziny z kapelanem. Serdecznie zapraszamy.

 

 1. W zakrystii są do nabycia Kalendarze dla miast i wsi na 2021 rok, w cenie 23 zł.

 

 1. Z uwagi na pandemię odwołane są obchody szpitalne kapelanów związane z udzielaniem Komunii św. pacjentom. Cały czas jednak chorzy – również na oddziałach covidowych –  mogą korzystać z sakramentu pokuty i namaszczenia chorych. Bardzo prosimy personel, aby zainteresowanych pacjentów powiadamiał o takiej możliwości oraz – tak jak do tej pory – informował kapelanów o pacjentach, którzy pragną z tych sakramentów skorzystać albo ich stan zdrowia jest ciężki i zagraża życiu.

Kontakt

tel: 513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza w Tarnowie

ul. Lwowska 178A

33-100 Tarnów

email: kaplicatarnow@gmail.com