kaplicatarnow@gmail.com

ul. Lwowska 178A, 33-100 Tarnów 

513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu im. św. Łukasza w Tarnowie

19 listopada 2022

Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Jezusa Chrystusa

Króla Wszechświata -

20 listopada 2022 r.

 

 1. Dzisiaj ostatnia niedziela roku liturgicznego, obchodzona od 1925 roku jako Niedziela Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Uznajemy naszą całkowitą zależność od Chrystusa i Jego panowanie nad czasem i wiecznością. Dzisiejsza uroczystość to równocześnie dzień patronalny Akcji Katolickiej i Liturgicznej Służby Ołtarza, Światowy Dzień Młodzieży a także Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych oraz Dzień Życia Kontemplacyjnego.
  W dniu dzisiejszym za publiczne odmówienie Aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi możemy uzyskać odpust zupełny. Po Mszy św. odmówimy ten akt przed Najświętszym Sakramentem wraz z Litanią do Serca Pana Jezusa. 
   

 2. Jeszcze przez niedziele listopada o godz. 15.00 modlimy się wypominkami za zmarłych połączonymi z Koronką do Bożego Miłosierdzia.
   

 3. W liturgii tego tygodnia obchodzimy:

  • w poniedziałek (21XI) – Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny;

  • we wtorek (22XI) – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy;

  • we czwartek (24XI) – wspomnienie św. Andrzeja Dung-Lac, prezbitera, i Towarzyszy, męczenników;
    

 4. W przyszłą niedzielę (27 XI) rozpoczynamy okres Adwentu, czyli przygotowania duchowego na przyjście Zbawiciela na końcu czasów. Adwent jest okresem oczekiwania, nawrócenia i radosnej nadziei zbawienia, która zabłysła nam w tajemnicy Bożego Narodzenia na ziemi. Rozpoczniemy tym samym nowy rok liturgiczny. Przygotujmy nasze serca na Adwent przez spowiedź sakramentalną. Można z niej skorzystać w kaplicy przed Mszą św. lub po umówieniu na dogodną godzinę z kapelanem. 
   

 5. Diecezjalne Centrum Pielgrzymowania im. św. Jana Pawła II w Starym Sączu organizuje rekolekcje dla pracowników służby zdrowia w dniach 5-7 grudnia. Szczegóły znajdziemy na plakatach oraz na stronie internetowej naszej kaplicy.
   

 6. Zapraszamy personel szpitala, pacjentów i okolicznych mieszkańców do aktywnego włączania się w liturgię poprzez czytanie słowa Bożego na Mszy św. Osoby chętne do czytania mogą wpisywać się na grafik czytań zamieszczony na stronie internetowej kaplicy na wybraną przez siebie Mszę świętą.
   

Kontakt

tel: 513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza w Tarnowie

ul. Lwowska 178A

33-100 Tarnów

email: kaplicatarnow@gmail.com